Tragedia

Tragedia – taka jest odpowiedź na pytanie o “internet” w wielu szkołach wiejskich, również i w Zaraszowie. Internet nazywany też Wielką Wszechnicą Wiedzy, idealnie pasuje do wykorzystania w procesie edukacji szkolnej. Zastosowanie komputerów w nauczaniu daje ogromne możliwości w zakresie gromadzenia, przetwarzania i prezentacji wiedzy oraz symulacji wielu zjawisk z wykorzystaniem grafiki, animacji, dźwięku, filmu i steamingu. Tylko nie dziś. Czemu? Bo jak szkoła ma realnie “neo” Down. 2 Mb/s i Up. 0,5 Mb/s bo jest daleko od centrali, to nie ma szans by kilka komputerów (użytkowników) mogło korzystać z internetu, nie wspominając o oglądaniu teatru ( Internetowego Teatru TVP dla szkół), czy jakiejś tam interaktywności. Pominę tragiczną część techniczną. Zapytam tylko jakie łącze ma Urząd gminy? A i czemu nie podzieli się z wykluczonymi cyfrowo szkołami?

04.03.2015
25 lat samorządności w Polsce – obchody, kongresy… Fajnie, a u nas?

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

3 myśli na temat “Tragedia

 • 4 marca 2015 o 22:18
  Permalink

  Rzeczywiście tragedia! Pytanie o łącza Urzędu jak najbardziej uzasadnione! Przecież Urząd służy społeczeństwu… 😉
  I zapytałbym jeszcze (w ciemno) jaka część transferu (internetowego) Urzędników dotyczy ich obowiązków służbowych, a jaka niesłużbowych… (oglądanie strony http://www.zaraszow.pl potraktujmy jako służbowe 😉 ) ale te inne strony…???
  Przecież admin ma dostęp do tych danych!

  Odpowiedz
 • 4 marca 2015 o 22:24
  Permalink

  I mam pytanie do Admina. Kilka miesięcy temu chciałeś zrobić jakąś akcje w internecie, aby zebrać na nowocześniejsze komputery dla Szkoły w Zaraszowie. Rozmawialiśmy o tym i mówiłem, że nie wyobrażam sobie tego bez zaangażowania Szkoły. Akcja nie wiązała się z żadnym ryzykiem (nie zbierzemy, nie ma komputerów i zero strat), i akcja nie ruszyła. Dlaczego nie spróbowałeś?

  Odpowiedz
  • 5 marca 2015 o 10:40
   Permalink

   Spróbowałem. Wysłałem wielu teoretycznie zainteresowanym link. A, że też nie wyobrażam sobie tego bez zaangażowania. To nic więcej się nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *