Codziennie „na własnej skórze” przekonujemy się o obecności „siły wyższej” – władzy. Niezależnie od ustroju ww twór jest daleki od oczekiwań obywateli. Schemat utrzymania władzy wszędzie jest podobny. Zapominając o podstawach, podatkach i zależnościach zachwycamy się wszystkim, nawet bałwanem. W niektórych krajach do czasu.

bałwan

Belsat.eu.pl informuje, że doszło do tego na początku stycznia, gdy dzieci Natalii z Brześcia po prostu ulepiły bałwanka. Gdy bałwan już powstał, ich mama wetknęła w niego ulotkę z napisem „precz z trucizną”. Następnie wstawiła to zdjęcie do mediów społecznościowych.
Kobieta została wezwana na komisariat i ukarana mandatem za śnieżnego ludka z ulotką.
Od paru miesięcy mieszkańcy Brześcia protestują przeciwko budowie fabryki akumulatorów ołowiowych. W styczniu przed siedzibą firmy odpowiedzialnej za inwestycję zebrali się demonstranci. Wśród nich była także Natalia z dziećmi i to właśnie wtedy maluchy ulepiły bałwana.

Jak napisali policjanci w protokole „W celu wyrażenia przez grupę osób interesów społeczno-politycznych i publicznego protestu w sprawie budowy fabryki akumulatorów, w obecności nie mniej niż 25 osób umieściła ona na środkowej części bałwana ulotkę z napisem „Precz z trucizną!”.
Za ten czyn Natalia z Brześcia dostała grzywnę w wysokości 25,5 rubla czyli około 42 złotych.
„Myślę, że dzięki temu ludzie przyjrzą się trochę, jak u nas odbywają się sądy i kogo ściga się w naszym kraju. Nie przestępców, ale zwyczajne rodziny, które chcą żyć i oddychać czystym powietrzem” – skomentowała wyrok Natalia.


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

Krzysztof · 2 lutego 2019 o 16:44

A może ktoś jeszcze podeśle zdjęcie?Tym razem bez mandatu!
https://portal.zaraszow.pl/balwany-czas-las-i/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *