3 lata za świnie

3 lata za świnie3 lat więzienia dla rolnika, który na własne potrzeby ubije świnię bez obowiązkowego zezwolenia, to zdanie zelektryzowało rolników i nie tylko. Delikatnie mówiąc jest kara niewspółmierna z winą. Poniżej cytaty z nagłówków i film. Co sądzi rolnik.

Nagłówki

  • Rolnikowi, który ubije świnię na potrzeby własnego gospodarstwa, ale bez obowiązkowego zezwolenia będzie grozić kara pozbawieniem wolności do lat 3. Resort sprawiedliwości proponuje, aby sądy karały bezwzględnie finansowo takich rolników na cele związane z ochroną zwierząt. Propozycja kar ma wahać się od 1000 do nawet 100 tys. zł. W ocenie rolniczego samorządu, obecne kary za czyny niedozwolone w stosunku do zwierząt są wystarczające i nie powinny być zaostrzane. Według KRIR, lepszym podejściem do tematu byłaby odpowiednia kampania informacyjna i edukacja rolników w zakresie praw zwierząt.
    – Minister Sprawiedliwości chce kary 3 lat więzienia dla rolnika, który na własne potrzeby ubije świnię bez obowiązkowego zezwolenia. Oburzeni rolnicy mówią, że w ten sposób chce się przypodobać Unii Europejskiej będąc bardziej papieskim niż sam papież, bo tam kary za podobne zabronione czyny są znacznie niższe.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *