ilovezaraszow

To był rok… 2020. Podsumowanie

Trudno za Czerwonymi Gitarami powtórzyć: „To był rok, dobry rok…” ale przeżyliśmy, pożegnaliśmy i mamy Nowy Rok 2021.


Małe podsumowanie wydarzeń zaraszowskich.
W styczniu (6-go) po raz kolejny w naszej kaplicy odbyło się piękne kolędowanie.

Gdzieś w połowie stycznia zaczęły docierać niepokojące wieści o wirusie w odległych Chinach; a potem okazało się, że chociaż świat jest wielki a wirus mały, to ten cwaniaczek odnalazł i nas.
Przytłumił nam radość ze Świąt Wielkanocnych ale przed wakacjami trochę poluzował.

covid s


Wiosną rozpoczął się długo oczekiwany remont drogi Skawinek – Wysokie. Prace jeszcze trwają ale efekty już cieszą oko i nie tylko. Oby długo cieszyły!


Wsparci radami Sanepidu, przestrzegając wszelkich zasad bezpieczeństwa w lipcu (26-go) zorganizowaliśmy Festyn dla uczczenia 100. rocznicy Cudu nad Wisłą, czyli bitwy Warszawskiej.
Zaangażowanie organizatorów i uczestników „przeszło oczekiwania”.

Zdjęcia


W sierpniu (15-go) odbyło się już czwarte Ognisko z pieśnią patriotyczną. „Płomień rozgryzie malowane dzieje, skarby mieczowi spustoszą złodzieje, pieśń ujdzie cało…” A. Mickiewicz.


W październiku (25-go) po raz trzeci złożyliśmy wieniec w miejscu śmierci sierżanta Bartoszka, który zginął w potyczce z NKWD w lesie na skraju Zaraszowa. Potyczka ta była przyczyną pacyfikacji Zaraszowa i późniejszych represji jakie wieś spotkały.

Zdjęcia


Tego dnia (25 X) Strażnicy Pamięci Ziemi Bychawskiej zorganizowali I-szy Rajd Pamięci sierżanta Bartoszka który kończył się w Zaraszowie. Niestety covid pokrzyżował plany wspólnego złożenia wieńców. Mamy nadzieję, że w tym roku zrobimy to wspólnie.
Także 25 października w naszej kaplicy odbyło się III Spotkanie Świętych i Błogosławionych z tymi, który dążą do świętości.


Także w październiku dzięki trosce i wysiłkowi wielu osób w Alei Kasztanowej wykonano piękną utwardzoną ścieżkę. Uroczystego otwarcia jeszcze nie było, ale można używać (sobie).


Święta Bożego Narodzenia, mimo trwających wciąż ograniczeń sanitarnych, przeżywaliśmy już w dużo lepszej niż Wielkanoc atmosferze. Nasi Harcerze zadbali o przekazanie Światła Betlejemskiego i podtrzymali tradycję kolędowania. Czuj, Czuj, Czuwaj!


Z optymizmem, nadziejami i nowymi planami wchodzimy w kolejny rok.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *