STRZELNICA W BYCHAWIE ZNÓW CZYNNA!

Pamiętamy emocje towarzyszące groźbie zamknięcia Strzelnicy w Bychawie. Link do wpisu.

Dziś – Strzelnica w Bychawie przechodzi remont, ale już odbywają się zawody. Po kilku miesiącach zastoju, udało się zawrzeć porozumienie, także dzięki interwencjom naszych dziennikarzy.

Strzelnica w Bychawie istnieje od 30 lat. W tej chwili obiekt jest remontowany, niebawem nieopodal pojawi się tu 2,5 metrowy, betonowy płot i dodatkowe zabezpieczenia.

Na terenie bychawskiej strzelnicy LOK odbywają się zawody i inne imprezy strzeleckie. Na pierwszych po ponownym otwarciu obiektu zjawiło się 17 zawodników. To zaledwie 30% tych, którzy do tej pory ćwiczyli tu celność.

Przez kilka ostatnich miesięcy strzelnica byłą zamknięta. Od maja funkcjonuje, głównie w weekendy. Mieszkańcy nie ukrywają, że ich to cieszy.

Strzelnica zamknięta była przez kilka miesięcy, gdyż władze Bychawy miały wątpliwości czy obiekt nie zagraża mieszkańcom. Do urzędu wpłynęło kilka skarg w tej sprawie, a poza jej terenem znaleziono pocisk. Od początku maja zajęcia na obiekcie odbywają się w każdy weekend.

TVP Lublin – reportaż. 

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.