Witam.
Nazywam się Robert Jędrak i stworzyłem to wydarzenie w celu niedopuszczenia do likwidacji Strzelnicy LOK w Bychawie.
Od kilku tygodni przed wjazdem na teren placówki widnieje napis „Teren Urzędu Miasta. Wstęp wzbroniony”.
Sprawa jest klarowna, jak odpisał mi jeden człowiek. Burmistrz nie chce przedłużyć umowy dzierżawy działki na strzelnicę. Ludzie mieszkający w pobliżu skarżą się na niekomfortowe warunki życia. Wszystko jasne, tylko że strzelnica istnieje już ponad 30 lat i w chwili powstawania nie miała sąsiadów i była sporo oddalona od najbliższych zabudowań. Czyli ludzie kupujący teren pod zabudowę ( po niższej cenie rynkowej ) mieli świadomość że będą mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie strzelnicy. Nie powinno im to przeszkadzać, bo sami wiedzieli gdzie i za jaką cenę się wprowadzają.
Strzelnica jest zbudowana przy KOLE ŻOŁNIERZY REZERWY – LIGA OBRONY KRAJU w BYCHAWIE
Koło istnieje od 1988 r.. Jego prezesem jest Marian Drąg, funkcję wiceprezesa pełni Tadeusz Gryta a skarbnikiem jest Tadeusz Topyła.
Na terenie bychawskiej strzelnicy LOK odbywają się zawody i inne imprezy strzeleckie przy użyciu nowoczesnej broni na amunicję scaloną oraz z historycznej broni odprzodowej.
Konkurencją najczęściej rozgrywaną na zawodach Koła jest dwubój strzelecki: strzelanie z broni długiej (kbks lub kbk) na odległość 50 m oraz broni krótkiej (małokalibrowy pistolet bocznego zapłonu, różne warianty pistoletu CZ-75) na odległość 25 m.
Zawody są organizowane w każdą niedzielę około dziewiątej rano. Po zawodach z racji, że strzelnica jest czynna tylko tego dnia można postrzelać indywidualnie.
Obiekt spełnia wszelkie wymagania ustawowe, szkoli się na nim duży ogół ludzi, niektórzy przejeżdżają ponad 100 kilometrów. Ceny są bardzo symboliczne. To nie jest placówka komercyjna, nastawiona na zysk tylko obiekt szkoleniowy który uczy i wychowuje.
Proszę wszystkich zainteresowanych o pomoc w tej patowej sytuacji. Jeśli macie jakieś sugestie, rady, co tu zrobić, żeby strzelnica wciąż działała.

telefon do prezesa – Marian Drąg – 515 071 644
do mnie Robert Jędrak – 607125185 (plis sms jakbym niemógł odebrać)

Link do wydarzenia na FB.

Reportaż TV Lublin.

Kategorie: Lokalne

14 komentarzy

To masz · 23 grudnia 2017 o 19:28

Może konkurs pt „co jeszcze zamknie Pan Burmistrz?”
a) Urząd Gminy
b) ulice Piłsudskiego
c) Zalew

Można podawać inne propozycje. Zwycięzca zostanie zamknięty przez Pana Burmistrza!

Krzysztof · 24 grudnia 2017 o 10:24

„PIS chce budować strzelnice. Będą w każdej gminie?! (…) W Polsce już w tej chwili jest ponad 330 takich obiektów. Koszt budowy odkrytej strzelnicy o długości 100 m wynosi około w 500 tys. zł.”
więcej:
http://www.fakt.pl/facet/militaria/pis-planuje-budowac-strzelnice-w-kazdej-gminie/d3l3ywr

PIS chce budować strzelnice, gmina zamyka, o co tu chodzi?

  BB · 25 grudnia 2017 o 23:57

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Na teren strzelnicy ostrzy sobie zęby pewien gość i jak widać dopnie swego. Jest to wina zarządu koła LOK że przez tyle lat nie zrobił porządku z tym gruntem i nie przejął tego na własność tylko wegetowali na dzierżawie. Prędzej czy później musiało dojść do takiej sytuacji bo jak nie potencjalny kupiec to jakiś hoplofob by się znalazł i młyn zacząłby się kręcić. Był przykład z Wąwolnicą tyle że tamci mają to wykupione i mogą ich cmoknąć co najwyżej. Także z przykrością ale muszę to stwierdzić że tego typu akcja jest reanimowaniem trupa jakim niewątpliwie jest bychawska strzelnica.

nobody · 26 grudnia 2017 o 21:40

Absolutnie się nie zgadzam, że ta akcja jest „reanimowaniem trupa” jak napisał BB. Jest już ponad sto podpisów pod Petycją do Burmistrza(szczegóły w wydarzeniu na FB), a minęło dopiero kilka dni od rozpoczęcia. Kilka sklepów w Bychawie będzie zbierać również podpisy pod kolejnymi Petycjami do Burmistrza Bychawy. Za dużo ludzi jest zaangażowanych i za dużo ludziom na tym zależy, żeby się nie udało… Proszę o więcej wiary. Łatwiej o nią w okresie świątecznym. Wystarczy chcieć. Wesołych Świąt!

BB · 27 grudnia 2017 o 15:06

Gdzie nasi rządzący mają petycje pisane przez naród już nie raz nam pokazali. Absolutnie nie chcę być tu malkontentem ale patrząc na to wszystko trzeźwym okiem obraz rysuje się nieciekawy. Dodatkowo burmistrza rozjuszyło zapewne to że mimo zakazu zarząd i tak sobie organizował strzelania. I to dodatkowo stawia wszystko w niekorzystnym świetle. Zamiast widząc co się dzieje zakasać rękawy i wziąć się za organizację tego typu akcji to czekali nie wiadomo na co. Łamiąc prawomocne zarządzenie nie zaskarbili sobie bynajmniej przychylności a dali do ręki kolejnego asa którego podejrzewam że burmistrz nie zawaha się użyć. Daj Boże żeby wszystko zakończyło się dobrze i miejsce ocalało ale póki co nie wygląda to wszystko dobrze. I miejmy nadzieję że zarząd koła po takiej solidnej nauczce zacznie w końcu przykładać wagę do takich spraw a nie liczyć na „jakoś to będzie… „

  Robert Jędrak · 28 grudnia 2017 o 19:25

  Witam. „Nasi rządzący” tyczy się zapewne Władz Miasta Bychawy, bo to właśnie przestawiciele tego nurtu politycznego (wraz z PO) nie raz nam pokazali gdzie mają petycje pisane przez Naród. Zapewne również tak jak „Oni” Władze Bychawy będą postępowały w sprawie strzelnicy. To nic nadzwyczajnego. Jesteśmy tego świadomi i liczymy się z tym („zakazy”, „prawomocne zarządzenie”). Ale tak jak poprzedni reżim upadł, bo był kłamliwy, niesprawiedliwy i niedemokratyczny tak i tutaj spodziewam się, że ludzie otworzą oczy, ujrzą prawdę i postąpią według własnej woli. Oceny działalności pana Burmistrza są różne – http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/janusz-urban,1255.html . Musi się On liczyć ze zdaniem wyborców jeżeli chce utrzymać się na stanowisku. Przedstawiciele MONu kilkakrotnie się z nami kontaktowali, tak jak i politycy PiS, a także dziennikarze prasowi(chociażby portal.zaraszow.pl ) i telewizyjni TVP. Sprawa nie jest prosta, ale też nie ma co jej demonizować. Damy radę!! Szczęśliwego Nowego Roku. Obyśmy mogli w Nowym 2018 roku „huknąć sobie w Bychawie”. Pozdrawiam,
  Robert Jędrak

BB · 28 grudnia 2017 o 23:46

Jak ja bym chciał żeby było tak jak Pan pisze… Niestety, trochę żyje już na tym świecie i mało co jest w stanie mnie zaskoczyć. Dali tu przykład mieszkańcy nie tak odległego miasta jakim jest Lublin wybierając kolejny raz na urząd prezydenta faceta który zadluzyl miasto na potężne pieniądze i de facto nie powstało nic z czego ludzie mieli by było realny pożytek. Bo super stadion w miejscu zrownanej z ziemią cukrowni czy zaczarowany migajacy wszystkimi kolorami tęczy plac w mieście gdzie 90 procent jezdni kwalifikuje się do remontu to nie są trafione inwestycje. Że nie wspomnę o ponownie wybranej swego czasu na prezydenta Warszawy HGW bo tego trzeźwo myślący umysł nie jest w żaden sposób ogarnąć. Oceny ocenami, sondaże sondażami a życie swoje. Także ja bym nie wierzył w to „cudowne przebudzenie” narodu bo wystarczy że tv puści kilka paszkwili, postraszy naród i te baranki znów polecą głosować na swoich oprawców. Tak było, jest i niestety chyba będzie. Kolejny raz wychodzę na malkontenta ale niestety tak to wszystko w tej naszej Polsce wygląda i nie ma się co oszukiwać że jest ładnie i kolorowo bo tak zwyczajnie nie jest.

kuchart · 5 stycznia 2018 o 10:52

Petycja swoją droga . Powinniście zebrać grupę ludzi którym zależy na strzelnicy i strzelectwie i w dniu kiedy wasz „ludzki pan” przyjmuje interesantów iść na spotkanie i wnioskować o pozostawienie strzelnicy . Lepiej żeby było was dużo, bardzo dużo – więcej niż miejsc. Ustalić „gadające głowy” i merytorycznie zagadać gościa , bo on wsparty urzędnikami będzie miał argumenty nie do „podważenia”. Nic do władzy nie przemawia tak jak masa ludzi , wyborców. Pewnie gość kandyduje ponownie. Zaproście na spotkanie kandydatów na stanowisko burmistrza , niech do starego burmistrza dotrze że jesteście zdeterminowani i nie poddacie się łatwo. Wciągnijcie w to też radnych i myśliwych. Petycja to , przepraszam – papierek bez większego znaczenia. Dobrze by było gdyby obok strzelnicy zamieszkiwał jakiś ważniak. Moglibyście zarzucić burmistrzowi nepotyzm i działanie w interesie jakiejś wpływowej „KLIKI” .I najważniejsze – musi być w to zaangażowana grupa odpowiedzialnych i dyspozycyjnych ludzi którzy pokierują akcją. Lepiej nie związana z władzą. Zacznijcie od zdobycia ” planu zagospodarowania przestrzennego ” tego terenu.Tych starych też.
Powodzenia życzę. Gdzie jest ta „wasza” strzelnica i miejscowość ?. Bo że Warszawa jest obok pięknych Starych Babic to wiem i jakoś trafię. Pamiętajcie że burmistrz jest w tej sprawie waszym „wrogiem” , inaczej wspierał by strzelectwo. Ciekawe czy jest myśliwym ?. Może dogadajcie sprawę z kołem myśliwskim. Oni też mają obowiązek podnosić swoje umiejętności strzeleckie ( w Polsce mogą strzelać max. 200 m. ) Piszę bez ładu , ale może któryś mój pomysł wpadnie wam w oko . Ważne żeby było ok.

  Robert Jędrak · 5 stycznia 2018 o 21:30

  Dzięki bardzo. Pozdrawiam

Anna Pawlas · 5 stycznia 2018 o 19:04

Witam. Dziś na komisji inwestycyjnej, dowiedziałam się, że szukano telefonów do radnych gminy Bychawa. Ja jestem radną tejże Gminy i chętnie porozmawiam. Moj Tel. 665 62 20 64. Proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie.

  Robert Jędrak · 5 stycznia 2018 o 21:30

  Dziękujemy Pani Anno. Odezwiemy się. Pozdrawiam

Robert Jędrak · 7 stycznia 2018 o 00:44

https://lublin.tvp.pl/35505656/6-stycznia-2018-g-2130

Wieczorne wydanie Panoramy Lubelskiej.
A w niej fragment materiału redaktora Bartłomieja Bałabana z czwartkowej wizyty na obiekcie zamkniętej Strzelnicy LOK Bychawa. Cały materiał w czwartkowych Zdarzeniach w TVP Lublin. Pozdrawiam.

Anna Pawlas · 12 stycznia 2018 o 09:22

Witam Państwa. Wczoraj o godz. 15-stej odbyła się sesja Rady Miejskiej w Bychawie. Ku mojemu zdziwieniu Pan Burmistrz, niemal że na samym wstępie przeszedł do tematu strzelnicy. Poinformował, że śledztwo się zakończyło, odczytał obszerne wyjaśnienia z protokołu śledztwa (opisując kolor i kształt łuski). Poinformował, że co prawda to się zakończyło ale zaczęło się jakieś inne dochodzenie, co oczywiście sprawia, że dalej muszą czekać na jego zakończenie. Zaznaczył, że te wyjaśnienia składa Radnym, Sołtysom i wszystkim obecnym aby uciąć spekulacje, które zaczęły powstawać w ostatnim czasie. Z w związku z powyższym On Jako Burmistrz Miasta niezwłocznie zwoła powiedzenie kilku komisji aby poważnie się zastanowić jak rozwiązać sprawę strzelnicy. Pięknie! Lepiej późno niż wcale, chciało by się rzec. A czy dla Nas Mieszkańców to jest pocieszające? Czy to telewizja ma być czynnikiem pobudzającym do działania Nasz Urząd? Zawsze mi się wydawało, że urzędnicy maja służyć społeczeństwu, jego potrzebom itp. No cóż, w sprawie strzelnicy czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Mam nadzieję, że finał sprawy będzie pomyślny i umowa z LOK zostanie podpisana. O postępach w tej sprawie będę Państwa informować.

  nobody · 12 stycznia 2018 o 11:38

  Wątpię w prawdziwość słów Pana Burmistrza o „innym dochodzeniu”. Policja przynajmniej o nim nic nie wie. Niewiarygodne są te Władze Urzędu Miejskiego w Bychawie. Dziękuję Pani Aniu za zaangażowanie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *