Poświęcenie tablicy ku pamięci Ks kan Dominika Maja zdjęciaDziś w Kaplicy w Zaraszowie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Dominika Maja w 41 rocznicę jego śmierci. Po Mszy św. została poświęcona tablica ku pamięci ks. kan. D. Maja – znajdująca się obok budynku szkoły – ufundowana przez nauczycieli SP w Zaraszowie.

Dokonamy dziś uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, która po wsze czasy ma przypominać postać szlachetnego człowieka, gorliwego kapłana i duszpasterza, patrioty ks Kanonika Dominika Maja..
O odsłonięcie pamiątkowej tablicy poproszę fundatorów…

 

Modlitwa na poświęcenie tablicy ku czci
ks. Kanonika Dominika Maja
Wdzięczność jest przejawem duchowej kultury człowieka i wyrazem pamięci o
otrzymanym dobru. Wszyscy czujemy się dłużnikami wobec Boga, który dał nam istnienie, zdrowie, zdolności. Jesteśmy dłużnikami względem naszych rodziców, pasterzy, nauczycieli, wychowawców, którzy na różnych drogach życia, słowem i przykładem kształtowali naszą osobowość, uczyli nas prawdy, miłości, poświecenia dla braci.
Takim Pasterzem, Polakiem, Wychowawcą, Przewodnikiem był ks. Kanonik Dominik Maj.
Gromadzimy się dzisiaj tutaj i pragniemy utrwalić w sercach i w tej tablicy pamięć o niezwykłym pasterzu kościoła, wielkim patriocie, świętym człowieku.

Módlmy się:
Boże i Ojcze Stwórco wszystkich ludzi, Ty posłałeś swego Syna jako
nauczyciela mądrości, która do Ciebie prowadzi, Ty nieustannie powołujesz i posyłasz zwiastunów swojego słowa, by Twoje Imię było uwielbione między narodami. Prosimy Cie o łaskę wyniesienia na ołtarze Twojego sługi ks Kanonika Dominika Maja.
Niech przykład jego chrześcijańskiego życia, niech przykład jego wiernej służby kościołowi, Jego odwaga w traceniu siebie dla Boga i dla powierzonego ludu Bożego będzie dla nas światłem na drogach naszego życia, będzie wezwaniem do wdzięczności za dar jego życia i duchowego dziedzictwa, niech będzie przykładem jak miłować Boga, Kościół i Ojczyznę.
A nadane Szkole Podstawowej w Zaraszowie imię ks Kanonika Dominika Maja i ta tablica upamiętniająca Jego postać – którą teraz błogosławię i poświęcam – niech nam o tym przypomina
przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.

Zdjęcia.

Również zdjęcia P. Edwarda Styżeja.

 


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *