Poświęcenie tablicy ku pamięci Ks kan Dominika Maja

Zaproszenie

Poświęcenie tablicy ku pamięci Ks kan Dominika MajaW niedzielę, 12 listopada 2017 r o godz. 9:00 w Kaplicy w Zaraszowie będzie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Dominika Maja w 41 rocznicę jego śmierci. Po Mszy św. zostanie poświęcona tablica ku pamięci ks. kan. D. Maja – znajdująca się obok budynku szkoły – ufundowana przez nauczycieli SP w Zaraszowie. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. i prosimy o modlitwę w intencji naszego przyszłego Patrona.
– Społeczność Szkoły Podstawowej w Zaraszowie.

Fragment autobiografii Ks kan Dominika Maja

W dn. 4 sierpnia 1908 r. przyszło pod strzechą wieśniaczą w Rzeczycy-Księżej, par. Kraśnik drobne chłopiątko. Poważny Jan Maj i jego żona Antonina z Sokalów niewiele sobie wróżyli z tego wątłego dziecka, podobno dużo płakało nie jadło wiele…
Byłem już siódmym z kolei dzieckiem w tej rodzinie, szóstym z żyjących, bo najstarszy brat umarł we wczesnej młodości. Jeszcze po mnie przyszły na świat 3 siostry, z których najmłodsza, Zosia, zeszła też ze świata w 4 roku życia. Dziś gdy to piszę ­– już dwoje najstarszych rodzeństwa na tamtym świecie. (…)

Więcej o naszym przyszłym Patronie.

Wybór Patrona

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *