Dnia 16 września 2018r. odbędzie się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Zaraszowie imienia ks. Dominika Maja, wieloletniego proboszcza Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Bychawie, który zapisał się w pamięci parafian jako gorliwy duszpasterz ujmujący swoją skromnością, pokorą, dobrocią, miłością, służbą Bogu i człowiekowi. Inicjatywa nadania szkole imienia ks. Dominika Maja jest hołdem złożonym kapłanowi, który w tragicznych czasach okupacji hitlerowskiej podczas II wojny światowej, a później w okresie ustroju komunistycznego w PRL-u stał się wzorcem pełni człowieczeństwa, godności, szlachetności, niezłomności wiary i wierności wyznawanym ideom. Obdarzony wielką charyzmą, postrzegany przez ludzi w kategoriach świętości jest piękną postacią naszego regionu.

Uroczystość nadania szkole imienia zostanie połączona z innym ważnym wydarzeniem- ukończeniem realizacji projektu termomodernizacji, dzięki której budynek zostanie wyremontowany (nowy dach, nowa elewacja, ocieplenie ścian, wymiana instalacji c.o.).

Rok 2018 jest niezwykle ważny w historii naszej szkoły nie tylko ze względu na aktualne wydarzenia, ale również dlatego że obchodzimy w nim 102. rocznicę początków oświaty w naszej miejscowości oraz 50. rocznicę rozpoczęcia nauki w obecnym budynku szkoły.

Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić Czytelników zaraszow.pl na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Zaraszowie imienia ks. Dominika Maja. Program później.

Społeczność SP w Zaraszowie

Program:

10:00 – Msza Św. z poświęceniem sztandaru
w Kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zaraszowie
11:30 – Przemarsz do szkoły
11:45 – Część oficjalna na placu szkolnym:
 powitanie gości,
 nadanie imienia księdza Dominika Maja Szkole Podstawowej w
Zaraszowie,
 odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej,
 część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w
Zaraszowie,
 podsumowanie projektu termomodernizacji szkoły,
 wystąpienia gości,
 występy artystyczne:
 Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki”
 zespół ludowy „Prosto z pola”
 kapela „Cyja”
 zwiedzanie wystaw związanych z osoba księdza Dominika Maja
oraz z historią szkoły (od powstania do termomodernizacji)
 wspólny obiad


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *