Grób Nieznanego Żołnierza

Grób Nieznanego Żołnierza odnalezionego w Zaraszowie
pochowanego na cmentarzu w Bychawie w części grobów żołnierskich.
Święto Niepodległości 11 listopada to najlepszy czas, aby wspomnieć tych, których groby rozsiane są po całym świecie, i tych, którzy grobów w ogóle nie mają….. .
Nazwisko oraz narodowość pochowanego w tym grobie żołnierza na zawsze pozostanie tajemnicą. Mamy pewność, że był to żołnierz I Wojny Światowej.
Wiosną 2007 r. podczas naprawy chodnika, we wjeździe do SP w Zaraszowie zostały odnalezione szczątki ludzkie wraz z pozostałością po butach i amunicją. Policja oddała znalezisko do ekspertyzy kryminalistycznej, która potwierdziła przypuszczenia, iż jest to żołnierz I-szej Wojny Światowej. Przez wjazd do szkoły i krańce boiska od strony południowej wg. wspomnień mieszkańców Zaraszowa przechodził trakt, przy którym oprócz okolicznych pól toczyły się walki. Ziemia w tych miejscach kryje dużo więcej tajemnic

z przeszłości, ponieważ na tym terenie kilka lat wcześniej uczniowie odnaleźli pozostałości amunicji.

Grób Nieznanego Żołnierza

Dziękujemy za nadesłany materiał.  Byłeś – byłaś w ciekawym miejscu, lub w szczególnym czasie i chcesz uwiecznić, bądź podzielić się zdjęciami, emocjami, przysyłaj. Dołącz też opis od siebie, lub sugestię. Zakładka Kontakt, lub zarejestruj i publikuj na forum lub portal.

1 thought on “Grób Nieznanego Żołnierza”

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *