Grób Nieznanego Żołnierza

Grób Nieznanego Żołnierza odnalezionego w Zaraszowie
pochowanego na cmentarzu w Bychawie w części grobów żołnierskich.
Święto Niepodległości 11 listopada to najlepszy czas, aby wspomnieć tych, których groby rozsiane są po całym świecie, i tych, którzy grobów w ogóle nie mają….. .
Nazwisko oraz narodowość pochowanego w tym grobie żołnierza na zawsze pozostanie tajemnicą. Mamy pewność, że był to żołnierz I Wojny Światowej.
Wiosną 2007 r. podczas naprawy chodnika, we wjeździe do SP w Zaraszowie zostały odnalezione szczątki ludzkie wraz z pozostałością po butach i amunicją. Policja oddała znalezisko do ekspertyzy kryminalistycznej, która potwierdziła przypuszczenia, iż jest to żołnierz I-szej Wojny Światowej. Przez wjazd do szkoły i krańce boiska od strony południowej wg. wspomnień mieszkańców Zaraszowa przechodził trakt, przy którym oprócz okolicznych pól toczyły się walki. Ziemia w tych miejscach kryje dużo więcej tajemnic

z przeszłości, ponieważ na tym terenie kilka lat wcześniej uczniowie odnaleźli pozostałości amunicji.

Grób Nieznanego Żołnierza

Dziękujemy za nadesłany materiał.  Byłeś – byłaś w ciekawym miejscu, lub w szczególnym czasie i chcesz uwiecznić, bądź podzielić się zdjęciami, emocjami, przysyłaj. Dołącz też opis od siebie, lub sugestię. Zakładka Kontakt, lub zarejestruj i publikuj na forum lub portal.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Jedna myśl na temat “Grób Nieznanego Żołnierza

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.