Dzień Sołtysa – coroczne polskie święto obchodzone, w większości przypadkach na terenie kraju, 11 marca. Lokalnie można napotkać inne daty. Pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z okazji tego święta w wielu miejscach obchodzone są spotkania, biesiady i konkursy, a na wielu oficjalnych stronach internetowych urzędów gminy i miasta składane są przez wójtów i burmistrzów życzenia. Źródło wiki.pl.
A więc i my pragniemy złożyć nieco spóźnione i przede wszystkim naszemu Sołtysowi Pani Joannie Baran i wszystkim Sołtysom odwiedzającym naszą stronę, najserdeczniejsze życzenia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, pomyślności oraz wytrwałości.


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

2 komentarze

Joanna · 16 marca 2015 o 20:57

Dziękuję za życzenia, trochę spóźnione te podziękowania, ale szczere. Mój pierwszy wpis na portalu w nowej roli, chcę zatem w tym miejscu podziękować również tym, którzy poparli moją kandydaturę na wyborach sołeckich. Pragnę, aby nasz Zaraszów się rozwijał, wiele zależy od przychylności naszych władz, ale także od współpracy i zaangażowania Mieszkańców. Liczę więc na owocną współpracę z naszą Panią Radną, nową Radą Sołecką jak również z każdym Mieszkańcem Zaraszowa, któremu leży na sercu wspólne dobro. Pozdrawiam 🙂

    Admin · 16 marca 2015 o 21:31

    🙂 życzenia były spóźnione, to i podziękowania mogą. Jak to się mówi: – Lepie późno niż wcale. I trzymamy kciuki, powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *