Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa – coroczne polskie święto obchodzone, w większości przypadkach na terenie kraju, 11 marca. Lokalnie można napotkać inne daty. Pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich. Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Z okazji tego święta w wielu miejscach obchodzone są spotkania, biesiady i konkursy, a na wielu oficjalnych stronach internetowych urzędów gminy i miasta składane są przez wójtów i burmistrzów życzenia. Źródło wiki.pl.
A więc i my pragniemy złożyć nieco spóźnione i przede wszystkim naszemu Sołtysowi Pani Joannie Baran i wszystkim Sołtysom odwiedzającym naszą stronę, najserdeczniejsze życzenia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, pomyślności oraz wytrwałości.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

2 myśli na temat “Dzień Sołtysa

 • 16 marca 2015 o 20:57
  Permalink

  Dziękuję za życzenia, trochę spóźnione te podziękowania, ale szczere. Mój pierwszy wpis na portalu w nowej roli, chcę zatem w tym miejscu podziękować również tym, którzy poparli moją kandydaturę na wyborach sołeckich. Pragnę, aby nasz Zaraszów się rozwijał, wiele zależy od przychylności naszych władz, ale także od współpracy i zaangażowania Mieszkańców. Liczę więc na owocną współpracę z naszą Panią Radną, nową Radą Sołecką jak również z każdym Mieszkańcem Zaraszowa, któremu leży na sercu wspólne dobro. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • 16 marca 2015 o 21:31
   Permalink

   🙂 życzenia były spóźnione, to i podziękowania mogą. Jak to się mówi: – Lepie późno niż wcale. I trzymamy kciuki, powodzenia!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.