Źródła Królewskie znane są ze swych zdrowotnych właściwości od wielu lat. Najstarsze historyczne wzmianki na temat pobliskiej wsi – Żeromin – pochodzą z XIV wieku. W ciągu następnych stuleci wieść o uzdrawiających właściwościach źródlanej wody z Żeromina rozniosła się po całym kraju. Jak głoszą miejscowe przekazy, sam Władysław Jagiełło miał poić tutaj królewskie konie podczas postoju w trakcie polowania na terenie porastającej niegdyś te okolice puszczy.

Uroki tutejszej przyrody doceniła m. in. pisarka Maria Rodziewiczówna, będąca częstym gościem w pobliskim majątku ziemskim, należącym ówcześnie do rodu Mazarakich.

Dwanaście podziemnych źródeł (samowypływów) wybija spod ziemi nieustannie przez wszystkie pory roku, nie zamarzając w okresie zimowym. (…)

Nazwy poszczególnych Źródeł Królewskich nawiązują do polskiej tradycji religijnej i patriotycznej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Grota Skalna poświęcona Matce Boskiej. Niezwykłą, sakralną atmosferę tego miejsca podkreśla fakt, iż rozmieszczenie źródeł kształtem przypominać może różaniec, jak zauważyli modlący się przy Grocie wierni. https://zrodla-krolewskie.pl/o-zrodlach-krolewskich/

Z ujęcia przy źródłach powstaje woda „Święcicki Zdrój”

W najbliższym czasie przy źródłach zostaną zbudowane miniatury siedmiu największych na świecie Sanktuariów Maryjnych a w dalszej kolejności zostanie zbudowany Klasztor dla Sióstr z Domem Rekolekcyjnym.

Kategorie: Newsy

Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.