Miło  nam że zostaliśmy zauważeni w gminie. Dokładniej, nasz wkład: w życie kulturalne, w walkę ze złem obecnych czasów (uzależnień wszelkiej maści), nasze działania przeciw wykluczeniom, promowanie dobrych praktyk, odkrywanie zapomnianej, często nieznanej historii oraz zwyczajów i obyczajów. Można by długo tak wymieniać.

Już uściślam. 12 stycznia 2018 roku w Sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury odbyło się samorządowe podsumowanie 2017 roku. Po czym na stronie gminnej ukazała się prezentacja z ww spotkania. I na stronie 61 jako „Lokalne wydarzenia” zamieszczono trzy z sześciu naszych wydarzeń. Slajd skradziony z bychawa.pl (nie pytałem o pozwolenie, bo o tej porze nie pracują) poniżej.

 

Jeszcze bardziej nam miło, że Pan Burmistrz na zebraniu sołeckim przychylając się do naszej prośby – obiecał wesprzeć jedno z naszych wydarzeń zaplanowanych na rok 2018-y. Będzie nam lżej, bowiem nasze wydarzenia finansowane przez nas i naszych przyjaciół. (Niema tego wydarzenia jeszcze w naszym kalendarzu, bo trwa ustalenie szczegółów. Jak tylko zostaną wspólnie z gminą dopracowane, to dodamy do kalendarza.) Na szczęście zostaliśmy zauważeni nie tylko w gminie. Liczymy również na wsparcie Wojewody. Jak wszystko nam się uda to nasze wydarzenia będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Jest to chyba dobre miejsce, by raz jeszcze podziękować wszystkim tym którzy wspierali i pomagali nam w naszych poczynaniach w tych nie najłatwiejszych czasach. Za bezinteresowne zaangażowanie, za poniesione koszta, za chęć dzielenia się. Spotkaliśmy na swojej drodze wielu takich ludzi. Innych nie pamiętam, albo ich nie było, albo mam wybiórczą pamięć 🙂 . Fakt, wielu prosiliśmy, ale wielu było takich co sami pytali jak mogą pomóc. Wiara w człowieczeństwo zanika, ale nie u nas! Nie mówię tu o Zaraszowie. Naszym wsparciem i gośćmi są również okolice, okolice większe niż województwo, większe niż kraj. Liczę na to, że nie utracimy ducha i będziemy kontynuować zarażanie ludzi naszą pozytywną atmosferą, naszym optymizmem.

Wiele z naszych dokonań od roku 2013-go udokumentowane pod tym linkiem.


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

2 komentarze

Krzysztof · 20 stycznia 2018 o 01:12

Zauważone trzy z sześciu wydarzeń, to nieźle….

To masz · 20 stycznia 2018 o 11:17

A trzy nie zauważone z 2017 r. to:

18 czerwca 2017 w Alei Kasztanowej w Zaraszowie odbył się Piknik Patriotyczny „Od urodzenia dumny z pochodzenia”

W niedzielę, 9 lipca odbył się Zaraszowski Festyn Wiejski w Alei Kasztanowej. Okazją było 25 lecie kapłaństwa naszego rodaka ks. Łaszcza.

6 sierpnia odbyły się Wędkarskie Spławikowe Mistrzostwa Zaraszowa 2017, o puchar zaraszow.pl. Po zawodach OSP Zaraszów zaprezentowało działanie zabytkowej pompy ręcznej na wozie bojowym konnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.