Żniwa 2017

Żniwa 2017 z nutką, cieniem i miłością. Staramy się nie pomijać ważnych wydarzeń. A żniwa takimi są. Utwór wykorzystany w filmie nosi tytuł “Shadow of Love” co w tłumaczeniu mogło by oznaczać – cień miłości. A że kochamy żniwa, to wyszło takie oto połączenie:

 

Żniwa

to zbiór roślin uprawianych na nasiona, głównie zbóż, ale też roślin strączkowych, obejmujący wszystkie czynności od koszenia do składowania.

W Polsce żniwa rozpoczynają je tzw. żniwa małe – zbiór rzepaku i jęczmienia ozimego (jęczmień), po których następują żniwa właściwe, tzw. żniwa duże, obejmujące zbiór żyta, jęczmienia jarego, pszenicy i owsa.

Dawniej ścięte (np sierpem) lub skoszone (kosą, kosiarką, snopowiązałką), zboże suszono pozostawiając na polu a potem zwożono do stodół i tam młócono cepami lub maszynowo, często przez całą zimę. Dziś wszystkie te czynności, tzn ścięcie i młocka wykonują maszyny już na polu. Słomę zbiera zbija w bele i zbiera lub rozdrabnia i pozostawia na polu jako nawóz.

Po zakończeniu żniw odbywa się święto plonów, tzw. dożynki, ale to jeszcze przed nami.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.