Zima w Zaraszowie

Piękna zima w Zaraszowie. Drogi oblodzone, drzewa oszronione. Słonko zamrożone, powietrze schłodzone, przechodzień zziębnięty, poeta walnięty. Fotograf uchwycił, myślał, że drogę, myślał, że lód; a uchwycił cud. Taki codzienny, niezauważalny, taki drobny gest natury, opadnięcie zimnej chmury.
 Czasem by coś dostrzec musisz to sfotografować. Następnie przy odrobinie szczęścia ujrzysz, czasem zimę, czasem mróz, a czasem kto inny to zobaczy. Przysyłając nam zdjęcie dajesz szanse tej drugiej opcji. Rozważmy, czym jest zima. I jacy biedni są ludzie mieszkające w klimacie gdzie takie zjawisko nie występuje. Pewno słyszeliście opowieści o ludziach, dzieciach, co zobaczyli to zjawisko po raz pierwszy. Spróbujcie też spojrzeć na zimę jak po raz pierwszy. Może to zapowiedź konkursu fotograficznego? Może jeszcze będą zimy?

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

3 myśli na temat “Zima w Zaraszowie

 • 26 stycznia 2014 o 21:46
  Permalink

  To ciekawe, że na wszystkich zdjęciach są tylko trzy koleiny! Rozumie, ze możecie zrezygnować z wyprzedzania, ale jak się wymijacie? Toż to mistrzostwo świata!!!

  Odpowiedz
  • 26 stycznia 2014 o 23:09
   Permalink

   Przenikamy się delikatnie. Chociaż się zdarza, że czasem nagle człowiek się ocknie, bo nie ten kierunek i nie to auto. Ale takie przypadki dość rzadkie. 😉 Podobno trzecie kraje wzięły nazwę od ilości kolein.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.