Zdjęcie astronauty NASA

Zdjęcie astronauty NASA. Zapewne już spotkaliście na FB lub innych stronach. Jeff Williams, astronauta NASA jeff_williamszamieszczana na swoim profilu na Instagramie zdjęcia wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej orbitującej wkoło Zaraszowa ;). Wśród tych zdjęć znalazło się ukazujące Zaraszów i okolice. Zdjęcie udostępnił w czerwcu, ale że Instagram i Jeff mieszkają w Stanach ;), to droga wymagała sporo czasu. A gdy już dotarło to zwróciło uwagę mediów i internautów. By było łatwiej rozpoznać co widzimy poczyniłem nakładkę zdjęcia na mapę Google. Zdjęcie też trafiło na FB. Na fotografii widać skrawek Bychawy, Wolę Dużą, Skawinek, Kosarzew, Zaraszów, Wolę Gałęzowską, Urszulin, Starą Wieś,Tarnawkę, Zakrzew, Baraki, Kąty, Spławy i inne.

Zdjęcie astronauty

Nasz film tych okolic z wysokości 1 km.

U nas też zobaczysz Ziemię online kamera HD na orbicie. NASA umieściła na zewnątrz stacji kosmicznej ISS kamerę, HD dzięki której możemy na żywo obserwować ziemię. Ziemia z kosmosu? Dotychczas obserwowanie Ziemi z kosmosu dla nas było niemożliwe. Co najwyżej można było podziwiać świat za pomocą takich aplikacji jak chociażby Google, czy Bing. Jednak w tym przypadku obraz nie jest przekazywany na żywo i zdecydowanie różni się od widoków, które przedstawia kamera umieszczona wewnątrz stacji kosmicznej.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

3 myśli na temat “Zdjęcie astronauty NASA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.