rozpoznajesz

Zatrzymany w Zaraszów Kolonia 1,5 promila

W nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Kolonia Zaraszów policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie zauważyli pojazd marki Renault Laguna. Styl jego jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu…

45-latek z gm. Wysokie pomimo dawanych sygnałów świetlnych i błyskowych nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że jest pijany. Miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

…W związku z tym mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w celu zatrzymania pojazdu. Kierujący nie reagując na dawane mu sygnały do zatrzymania zaczął uciekać. W pewnym momencie auto zatrzymało się a kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 45-latek z gm. Wysokie. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. W jego organizmie było prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz 45-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Źródło policja.pl.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *