Początkowo w deszczu a potem w promieniach  słońca, w niedzielę 15 lipca w Zaraszowie odbył się Festyn w 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Specjalnym gościem Festynu byli rekonstruktorzy z Samodzielnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Widawy.

Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w Grze historycznej odwiedzając: legionistów, powstańców, szpital, pralnie, kuźnie i kuchnie polową. Dzieci brały też udział w Turnieju Rycerskim  o dwa kute miecze fundowane przez   Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka, który objął nasz festyn  Honorowym Patronatem. W imieniu Pana Wojewody miecze zwycięzcom wręczył i pogratulował nam inicjatywy, nie kryjący pochwał dla Zaraszowa Pan Mariusz Kidaj. Odbył też Konkurs aktywnych 17-20 latków mogących wykazać się zaangażowaniem w organizację wydarzenia. Było bicie masła (udane), wypuszczanie balonów (też udane) i wiele innych atrakcji. Potwierdza to Galeria zdjęć i filmy których będzie systematycznie przybywać.

O godzinie 15 pomodliliśmy się wspólnie dziękują Bogu za Niepodległą Polskę, za ludzi którzy tę wolność wywalczyli i powierzaliśmy Opatrzności  teraźniejszość i  przyszłość naszej Ojczyzny.

Organizatorzy, czyli: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Zaraszów i okolic, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaraszowie, Radna Gminy Miejskiej w Bychawie Anna Pawlas, Sołtysi Zaraszowa, Kolonii Zaraszów i Urszulina: Joanna Baran, Andrzej Poniewozik i Stanisław Ziarkowski oraz Administrator i Moderator strony zaraszow.pl: Jerzy Jelcow i Ks Krzysztof Łaszcz, serdecznie dziękują wszystkim gościom, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i organizację i przebieg Festynu i wszystkim przybyłym na wspólną modlitwę i zabawę.

Zdjęcia i filmy.

Zdjęcia Dominik Jelcow.

Więcej zdjęć.

Jeszcze więcej zdjęć


Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

1 komentarz

Jagienka · 27 lipca 2018 o 09:08

Z roku na rok coraz ciekawiej i fajniej:) Już nie mogę się doczekać następnego turnieju:) Gratulacje dla Organizatorów!!! Tak trzymać!!! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *