Dziś w Motyczu podczas Pikniku Sołtysów organizowanego przez LGD „Kraina wokół Lublina” ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu i wręczono nagrody. Gratulujemy zwycięzcom!

Zaraszów zdobywa 2 miejsce w konkursie na najciekawszą inicjatywę realizowaną przez Sołectwo

działające na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina” (gminy:  : Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wólka, Wysokie, Zakrzew)

Oficjalna lista:

Miejsce I – sołectwo Moszna – „Budowa Letniej Sceny w Mosznie”
Miejsce II – sołectwo Zaraszów – „Rewitalizacja Alei Kasztanowej w Zaraszowie”
Miejsce III: sołectwo Wierciszów – „Budowa boiska sportowego wraz z zapleczem na gminnej działce nr 200 nieużytkowanej od 1980 r. (teren po Kółku Rolniczym)”; sołectwo Bychawka Druga Kolonia – „Nasze Zacisze”, sołectwo Motycz -„Dzień Seniora”.
Miejsce IV: sołectwo Matczyn – Wojcieszyn „Społeczna budowa parkingu na wsi”, sołectwo Spławy – „Remont i wyposażenie Remizy w Spławach”, sołectwo Leśce – „Odtwarzamy klimat i zwyczaje lubelskiej wsi – Grupa teatralna z Lesiec – Cykl Widowisk Obrzędowych”, sołectwo Olszanka – „Zimowisko w Olszance”, sołectwo Kiełczewice Dolne -„100 lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiełczewicach Dolnych, Rechcie – Strzyżewicach”

3 miejsce zajęła Bychawka Druga-Kolonia za „Nasze Zacisze”

Konkurs organizowany jest przez LGD „Kraina wokół Lublina” pod patronatem honorowym Krzysztofa Hetmana Posła do Parlamentu Europejskiego. Do konkursu można było zgłosić jedną inicjatywę zrealizowaną na terenie sołectwa – przez mieszkańców sołectwa w ostatnich 3 latach. (Może i słusznie, bo zajelibyśmy całe podium 🙂 ) Komisja konkursowa wybierała najciekawsze inicjatywy biorąc pod uwagę m.in.: zaangażowanie i współpracę mieszkańców przy realizacji, oddziaływanie na środowisko lokalne, innowacyjność oraz formę przygotowania zgłoszenia.

Nagrodą za drugie miejsce było 500 zł. które nasza Sołtys Joanna Baran przekazała na zakup ważnej ruchomości dla naszej spoleczności.

 

Zaraszów 2 miejsce w Konkursie dla Sołectw

O „Zaciszu” pisała bychawa.pl w http://www.bychawa.pl/zdjecia/2345-nasze-zacisze-nowe-miejsce-integracji-i-odpoczynku-w-bychawce.html

 

To będzie nasze miejsce spotkań, ale zapraszamy też strudzonych turystów – mówią mieszkańcy Bychawki Drugiej-Kolonii.
Efekt kilku miesięcy pracy i wielu starań mieszkańców jest przepiękny – drewniana wiata z miejscami dla kilkunastu osób, pomysłowy grill-żuraw, ognisko, ławeczka, dwie huśtawki, nawet przenośny kran i toaleta. I w głowach jeszcze wiele różnych pomysłów na zagospodarowanie tej pięknej przestrzeni nad Kosarzewką, m.in. powstanie tu boisko do piłki plażowej.
Podczas uroczystego otwarcia w dn. 2 lipca symbolicznie przecięto wstęgę, otwierając tym samym bramę do swojego małego świata odpoczynku i relaksu. Oficjalne otwarcie tego miejsca odbyło się w przesympatycznej atmosferze. Był szampan, dwa torty i mnóstwo smakowitości przygotowanych przez gospodynie z sołectwa. W tym plenerowym spotkaniu udział wzięli goście: Janusz Urban burmistrz Bychawy, Agnieszka Szacoń, naczelnik Wydziału Oświaty, Spraw Społecznych i Organizacyjnych UM w Bychawie oraz nasza bychawska gazeta…


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

3 komentarze

Joanna · 18 lipca 2017 o 09:44

Gratuluję wszystkim zaangażowanym w rewitalizację Alei. Na pewno zasłużyliśmy na nagrodę, fajnie i słusznie napisane 'przekazana na ważną ruchomość’

Jagienka · 18 lipca 2017 o 11:02

Jurek, a może wrzuciłbyś filmik konkursowy? Chętnie bym go zobaczyła:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.