Zaproszenie na spotkanieUprzejmie informuję, że dniu 10 grudnia 2017 r. (niedziela) o godzinie 15:30 w Bychawskim Centrum Kultury, odbędzie się spotkanie Mieszkańców Gminy Bychawa z Wojewodą Lubelskim i Parlamentarzystami. Na spotkaniu będą omawiane sprawy ważne dla kraju i regionu.

Serdeczne zapraszam radna gm. Bychawa Anna Pawlas.

Spotkania w gminach organizowane są systematycznie na terenie całego województwa i mają na celu przedstawienie podejmowanych przez rząd premier Beaty Szydło działań oraz zdiagnozowanie potrzeb i problemów mieszkańców. W spotkaniach uczestniczą przedsiębiorcy, strażacy, rolnicy, przedstawiciele władz samorządowych czy stowarzyszeń i lokalnych organizacji. Wizyty wojewody w gminach i powiatach służą podsumowaniu dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podczas tych spotkań wojewoda, jako przedstawiciel rządu w terenie, wskazuje kierunki zmian w województwie lubelskim a także przedstawia analizę efektów działań podejmowanych przez rząd, które w bezpośredni sposób dotyczą mieszkańców naszego regionu.
– Już od ponad roku z posłami z regionu jeździmy po Lubelszczyźnie. Do tego zostałem zobowiązany przez panią premier Beatę Szydło. Wojewoda nie jest od tego, by siedzieć w urzędzie, ale od tego, by być dla obywateli, by być w terenie, po to, by mówić o tym co zostało zrobione, o tym co będzie robione, po trzecie wskazać na podstawowe problemy, jakie są do rozwiązania i po czwarte słuchać państwa na okoliczność tego, które z tych problemów są najbardziej palące. Zaczynamy od sprawozdania z tego co udało się zrobić i jakie mamy plany na najbliższą przyszłość. Przyznaję, że jesteśmy w 1/4 drogi do tego, by województwo lubelskie postawić na nogi. Jest wiele obszarów, które nie zostały dotknięte i wiele obszarów, gdzie praca została dopiero rozpoczęta – mówił Przemysław Czarnek podczas spotkania z mieszkańcami gminy Turobin w powiecie biłgorajskim.
Zakres poruszanych tematów był bardzo szeroki. Rozmawiano między innymi o drogach lokalnych, działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, sytuacji producentów owoców miękkich a także o rolnictwie ekologicznym i konkurencyjności naszych produktów na rynkach międzynarodowych.
Podczas spotkań nie brakuje też prezentacji lokalnych twórców. W Sporniaku, gdzie Przemysław Czarnek rozmawiał z mieszkańcami gminy Wojciechów (pow. lubelski) dla wojewody wystąpił ze specjalnym repertuarem zespół Sporniaczanki. Z kolei w Turobinie zaprezentował się zespół Baflo.

Cytat z http://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/kolejne-spotkania-wojewody-z-mieszkańcami-lubelskiego


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *