Zabrakło dobrej woli, czy nigdy nie było

Niedawno publikowałem: OBWIESZCZENIE BURMISTRZA BYCHAWY z dnia 6 grudnia 2017 r. Dotyczące Przebudowa drogi powiatowej Nr 2297 L Zaraszów – Kąty – Wysokie. 19 stycznia ukazało się kolejne OBWIESZCZENIE. I po wspaniałych obwieszczeniach wiemy, że droga będzie remontowana, ale na terenie gminy Wysokie. Dokładnie 7,5 km. od Wysokiego do Kol. Zaraszów.

Na corocznych spotkaniach z Burmistrzem Bychawy Januszem Urbanem jesteśmy karmieni obietnicami nowiuśkiej drogi. Oraz opowieściami o braku współpracy ze strony Wójt Gminy Wysokie Anny Wojtas.

Po serii ww obwieszczeń co niektórzy z nas zaczęli widzieć światełko w tunelu. Dziś wiemy, były to tylko zwidy.

Ale cieszy mnie fakt, że ww droga jest już naprawiona, można by rzec na odcinku czterech kilometrów. A dokładnie w dwóch miejscach. Na skrzyżowaniu “Skawinek” i 4 km. dalej na Kolonii Zaraszów. Zużyto worek – 25 kg. masy bitumicznej! Pośpieszcie podziwiać.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

3 myśli na temat “Zabrakło dobrej woli, czy nigdy nie było

  • 19 kwietnia 2018 o 10:56
    Permalink

    A prawda jest taka, że i tego by nie było, gdy by nie działanie Pani Wójt gminy Wysokie. Co prawda wniosek złożył Powiat jako że jest właścicielem tej drogi. Dołoży do inwestycji – 15%, gminy (Bychawa i Wysokie) również po 15% a resztę 70% – Urząd Wojewódzki. To, że Zaraszów znowu został pominięty, to mnie wcale nie dziwi. Rządzący gminą Bychawa robią tak od lat! Zauważyłam, że im bardziej się mieszkańcy starają integrować wzajemnie, tym bardziej urzędujący starają się Nam przeszkodzić. A to tym, że zablokują środki na rozwój kulturalny, a to nie widzą strony do rozmów, a to nie widzą podpisów złożonych w imieniu mieszkańców, ba nie widzą nawet samych mieszkańców! Z taką sytuacją spotkaliśmy się ostatnio. Mieszkańcy Zaraszowa i okolic zaniepokojeni wiadomością, że droga Bychawa – Wysokie nie będzie realizowana w naszej miejscowości, udali się na posiedzenie komisji inwestycyjnej aby dowiedzieć się o planowanych inwestycjach drogowych w Zaraszowie. Udawano, że tych ludzi nie widzą. Nikt, nie przywitał, nikt nie zapytał po co przyszli – totalne lekceważenie ludzi! Czy tak traktuje się ludzi? Nie będę opisywać szczegółów z przebiegu komisji, bo dalej jest to dla mnie bardzo przykre!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.