Dokładnie tak, łodzią własnoręcznie zbudowaną. Czas podróży 40 dni. Ale po kolei.

W TVP Lublin w roku 2015: Ciekawe hobby znalazł sobie nauczyciel z bychawskiego gimnazjum. W wolnym czasie buduje… jacht. Prace trwają od dwóch lat, ale na wodowanie trzeba będzie jeszcze poczekać. Pan Waldemar przyzwyczaił się już do porównań z biblijnym Noem i żartuje, że choć potopu się nie spodziewa, woli być przygotowany. Mimo braku szkutniczego doświadczenia, efekty jego pracy robią wrażenie.

Tak opisuje to sam Pan Waldemar Kot: Marzyłem, marzyłem i zacząłem działać. Chciałem zbudować jacht i udało się. Teraz marzę o tym aby pokonać nim drogę z Bychawy do La Chapelle we Francji. Też się uda 🙂 (https://www.facebook.com/pg/Tyby%C5%9B-zwiedzi%C5%82-Europ%C4%99-108357813970886/about/?ref=page_internal)

Jak zacząć budowę łodzi ? Szczerze… nie miałem pojęcia. Zacząłem oglądać filmy, czytać blogi. Dużo informacji znalazłem na forum szkutnikamator.pl. Pierwszy i długi proces to … znalezienie odpowiedzi na pytanie. Do czego będzie mi ta łódź służyć. Jakie powinny być jej gabaryty, ile osób będę zamierzał zapraszać do siebie na pokład itd. A więc trochę tak jak z samochodem. Najpierw ustalamy swoje potrzeby, później szukamy konkretnego modelu. Zacząłem więc szukać odpowiedniego projektu. Wybór padł na Sztrandka s 750 projektu p. Wojciecha Kasprzaka. A więc rozłożyłem stół w salonie, na stole rozłożyłem projekt, a na to wszystko położyłem trochę drewna!
No i tak to się właśnie zaczęło 🙂

Zgodnie z obietnicą… Zerknijcie na dokładny plan mojej podróży 🙂 Wodowanie odbędzie się wczesną wiosną na Zalewie Zemborzyckim… jedynie po to aby sprawdzić czy „TYBYŚ” jest szczelny i w pełni sprawny. Muszę też „lepiej go poznać”. Oczywiście znam go od małego, a więc od najmniejszego sęka 👊 Pojęcia jednak nie mam jak będzie zachowywał się na wodzie. Kiedy już dokładnie zgłębimy (nie wiem czy to dobre określenie ? 😛 ) naszą znajomość „Tybyś” zostanie przetransportowany do Kazimierza Dolnego. Tam rozpocznie się trwająca 40 dni podróż do Francji. Nasuwają się Wam jakieś pytania ?

Polecam profil na FBooku i liczę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.