wycinali katalizatoryLubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 lat, którzy z zaparkowanych w mieście samochodów wycinali katalizatory. Wyobrażam zdziwienie i wk#rwienie pechowca po odpaleniu wozu…

Pokrzywdzeni właściciele oszacowali straty na łączną kwotę ponad 12 tys. złotych. Starszy z zatrzymanych usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży. Policjanci znaleźli w jego samochodzie m.in. wyrzynarkę i podnośnik służące do dokonywania przestępstw.

 

Zgłoszenia dotyczące kradzieży samochodowych katalizatorów lubelscy policjanci otrzymywali od wiosny tego roku. Z przyjętych zgłoszeń wynikało, że nieznani sprawcy pod osłoną nocy zakradali się pod zaparkowane w mieście pojazdy, podnosili auta i wycinali katalizatory. Pokrzywdzeni właściciele pojazdów oszacowali straty na łączną kwotę ponad 12 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z KMP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz funkcjonariusze z V komisariatu.

Mozolna praca policjantów i szereg wykonanych czynności operacyjnych pozwoliły na wytypowanie dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępstwami. Wczoraj przyszedł czas na ich zatrzymanie. Obydwaj zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania i byli bardzo zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy.

26-latek i jego 31-letni kompan trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania pojazdu 31-latka marki Volvo policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzia służące do dokonywania kradzieży. Były to akumulatorowa wyrzynarka, podnośnik hydrauliczny, brzeszczot, nożyki itp.

Wczoraj policjanci wykonywali z zatrzymanymi czynności procesowe. Okazało się, że 26-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a z więzienia wyszedł w lutym tego roku. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z recydywą. Z kolei siedem zarzutów kradzieży katalizatorów usłyszał jego 31-letni kompan, również notowany wcześniej w policyjnych kartotekach.

Mężczyźni po usłyszeniu zarzutów wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to rok bezwzględnego pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogą mieć na koncie więcej podobnych przestępstw.

Źródło www.policja.gov.pl

Autor

Podobno promuję otaczający mnie świat :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *