Wycinali katalizatory. Policja.

wycinali katalizatoryLubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 lat, którzy z zaparkowanych w mieście samochodów wycinali katalizatory. Wyobrażam zdziwienie i wk#rwienie pechowca po odpaleniu wozu…

Pokrzywdzeni właściciele oszacowali straty na łączną kwotę ponad 12 tys. złotych. Starszy z zatrzymanych usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży. Policjanci znaleźli w jego samochodzie m.in. wyrzynarkę i podnośnik służące do dokonywania przestępstw.

 

Zgłoszenia dotyczące kradzieży samochodowych katalizatorów lubelscy policjanci otrzymywali od wiosny tego roku. Z przyjętych zgłoszeń wynikało, że nieznani sprawcy pod osłoną nocy zakradali się pod zaparkowane w mieście pojazdy, podnosili auta i wycinali katalizatory. Pokrzywdzeni właściciele pojazdów oszacowali straty na łączną kwotę ponad 12 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci z KMP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu oraz funkcjonariusze z V komisariatu.

Mozolna praca policjantów i szereg wykonanych czynności operacyjnych pozwoliły na wytypowanie dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępstwami. Wczoraj przyszedł czas na ich zatrzymanie. Obydwaj zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania i byli bardzo zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy.

26-latek i jego 31-letni kompan trafili do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania pojazdu 31-latka marki Volvo policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzia służące do dokonywania kradzieży. Były to akumulatorowa wyrzynarka, podnośnik hydrauliczny, brzeszczot, nożyki itp.

Wczoraj policjanci wykonywali z zatrzymanymi czynności procesowe. Okazało się, że 26-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a z więzienia wyszedł w lutym tego roku. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z recydywą. Z kolei siedem zarzutów kradzieży katalizatorów usłyszał jego 31-letni kompan, również notowany wcześniej w policyjnych kartotekach.

Mężczyźni po usłyszeniu zarzutów wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to rok bezwzględnego pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogą mieć na koncie więcej podobnych przestępstw.

Źródło www.policja.gov.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.