Wycieczka

Wycieczka do Warszawy

wycieczka19 kwietnia 2012r. Uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Warszawy, której celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik oraz Starego Miasta.
Głównym punktem wizyty w stolicy był pobyt w CNK, dzięki któremu mogliśmy poznać prawa fizyki i natury, a co najważniejsze teorie zostały przełożone w miarę przystępnym językiem i pokazane praktycznie. Mogliśmy zobaczyć swój głos, unieść samego siebie, ścigać się z prądem, przeżyć trzęsienie ziemi. Mogliśmy również dowiedzieć się jak wykopać dołek w wodzie, dlaczego kamień leci w dół, zobaczyć najeżone ciecze albo rozpalić ogień swoim głosem. Zwiedzanie CNK to fascynująca lekcja fizyki, astronomii, chemii i biologii.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było obejrzenie niekonwencjonalnej inscenizacji w teatrze robotycznym. Sztuka oparta na baśni Lema opowiadała o niezwykłej miłości robota Ferrycego do pięknej księżniczki Krystali, która biorąc „ohydę za piękność”, a piękność za ohydę potrafiła darzyć uczuciem tylko Bladawców tzn. lejkowatej, ciastowatej istoty na wapiennej konstrukcji. I już się wydawało, że bohater jest bez szans, a od tej miłości „pospalają mu się bezpieczniki”. Książe ucieka się do podstępu i staje przed ukochaną jako Bladawiec.  Zdaje egzamin, robi wykład ze sztuki przyrządzenia nieboszczyków tj. sposobu odżywiania się Bladawców. Księżniczka Krystala dostrzegła wyższość robotów nad Bladawcami i odwzajemniła miłość Ferrycego. Inscenizacja rozbawiła widzów swoją humorystyką pokazując prawdę o człowieku w krzywym zwierciadle.
Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście. Oglądając najważniejsze zabytki, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Syrenkę, katedrę Św. Jana następnie podążyliśmy do grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy zobaczyć zmianę warty.
I w ten sposób po całym dniu wrażeń wróciliśmy do domu, a z wycieczki zostało nam wiele wspomnień i zdjęć.

Zdjęcia.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.