P1210561Dnia 10 października 2012 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Zabawek. Największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce. Kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejki elektryczne.
Kolejnym punktem wycieczki było niesamowite Egzotarium w Kielcach. Dolina gadów jest największą w regionie ekspozycją żywych gadów. Zwiedzający mogą zobaczyć wiele egzotycznych mieszkańców, którzy w swoich naturalnych środowiskach występują w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii. Mieliśmy możliwość pogłaskania żywego węża i było to niezapomniane wrażenie.
Największą atrakcją było zwiedzanie Jaskini Raj, nazwanej przepiękną galerią sztuki, pierwszą świątynią, bezpieczną kryjówką, ostatnim miejscem nietkniętym ludzką stopą. Jaskinia znajduje się na wzgórzu Malik, nazwana została przez trzech chłopców – jej odkrywców. Niewątpliwą atrakcją są naturalnej wielkości postacie myśliwych z epoki lodowcowej – neandertalczyków oraz zjawiska krasowe, które widzieliśmy przed wejściem do jaskini. Po przejściu przez sztolnie zbudowaną aby chronić podziemny mikroklimat jaskini, znaleźliśmy się w obszernej Komorze Wstępnej, łączącej korytarze w ogromny labirynt. Przechodząc przez rozbudowane komnaty oglądaliśmy setki stalaktytów, które rosną jeden centymetr przez 100 lat, stalagmitów rosnących jeszcze dłużej, oraz stalagnatów, czyli połączonych stalaktytów i stalagmitów. Za pomocą naszej wyobraźni ujrzeliśmy niesamowite postacie np. Owieczkę czy Szczurka na miotle, czy też św. Mikołaja. Zwiedzanie Jaskini Raj to niezwykłe przeżycie, niezapomniane wrażenia, wielki raj dla oczu i duszy.

P1210583

Dużą atrakcją była oczywiście wizyta w McDonald, gdzie zjedliśmy smaczne kanapki, pobawiliśmy się na zjeżdżalni i jeszcze otrzymaliśmy kolorowe baloniki.
Wycieczka była bardzo udana, sprzyjała nam również pogoda. Następna planujemy wiosną i wierzymy, że będzie to dla nas kolejna niezapomniana przygoda.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *