Wielki Tydzień upamiętnia ostatnie sześć dni misji Chrystusa niemal z przed dwóch tysiącleci. Jest to okres przygotowania do jednego z największych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Po Niedzieli Palmowej: poniedziałek, wtorek i środa są dniami pojednania; w Wielki Czwartek milkną dzwony, a po mszy Wieczerzy Pańskiej następuje obnażenie ołtarza. Wielki Czwartek przypomina ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje eucharystki; jest tylko sprawowane Wielki Tydzieńnabożeństwo z adoracją krzyża. Wielka Sobota to dzień adoracji Chrystusa złożonego do grobu, oraz święcenia pokarmów. Triduum Paschalne: od wieczornej mszy w Wielki Czwartek trwa do pierwszych nieszporów w Niedzielę Zmartwychwstania.
Natomiast okoliczne

Z ogłoszenia duszpasterskiego: Poświęcenie pokarmów sobota miejscowości odwiedzimy w następującym porządku: 1 ksiądz: Zaraszów kaplica – 9.00; Kol. Zaraszów – 9.15; Skawinek – 9.35.
2 ksiądz: Wola Duża – 9.00; Kol. Wola Duża – 9.15; Olszowiec – 9.30; Kol. Olszowiec – 9.45. 3 ksiądz: Gałęzów – 9.00; Kol. Gałęzów I – 9.20; Łęczyca – 9.35; Pawłów – 9.50; Zdrapy – 10.05. Prosimy o podwożenie księży. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia.

Więcej ogłoszeń na stronie parafii.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *