Wielki Tydzień

Wielki Tydzień upamiętnia ostatnie sześć dni misji Chrystusa niemal z przed dwóch tysiącleci. Jest to okres przygotowania do jednego z największych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Po Niedzieli Palmowej: poniedziałek, wtorek i środa są dniami pojednania; w Wielki Czwartek milkną dzwony, a po mszy Wieczerzy Pańskiej następuje obnażenie ołtarza. Wielki Czwartek przypomina ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje eucharystki; jest tylko sprawowane Wielki Tydzieńnabożeństwo z adoracją krzyża. Wielka Sobota to dzień adoracji Chrystusa złożonego do grobu, oraz święcenia pokarmów. Triduum Paschalne: od wieczornej mszy w Wielki Czwartek trwa do pierwszych nieszporów w Niedzielę Zmartwychwstania.
Natomiast okoliczne

Z ogłoszenia duszpasterskiego: Poświęcenie pokarmów sobota miejscowości odwiedzimy w następującym porządku: 1 ksiądz: Zaraszów kaplica – 9.00; Kol. Zaraszów – 9.15; Skawinek – 9.35.
2 ksiądz: Wola Duża – 9.00; Kol. Wola Duża – 9.15; Olszowiec – 9.30; Kol. Olszowiec – 9.45. 3 ksiądz: Gałęzów – 9.00; Kol. Gałęzów I – 9.20; Łęczyca – 9.35; Pawłów – 9.50; Zdrapy – 10.05. Prosimy o podwożenie księży. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00 od poświęcenia ognia.

Więcej ogłoszeń na stronie parafii.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.