Co przeżywamy w Triduum Paschalne:

W Wielki Czwartek
obchodzimy święto kapłanów, ponieważ w tym dniu w czasie Ostatniej Wieczerzy został ustanowiony sakrament kapłaństwa oraz sakrament Eucharystii. (…) to na tę pamiątkę odprawia się dziś w kościele Mszę św. Zostajemy również przez chwilę przy ołtarzu adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przeniesionego do tzw Ciemnicy.

Zdjęcia współczesne Wieczernika, Ogrodu na Górze Oliwnej i drogi na nią – Ks L. Pestka

Wielki Piątek
To Dzień Męki i Śmierci Chrystusa.(…) Jeżeli jest to możliwe, weźmy tego dnia udział w parafialnej Drodze Krzyżowej. Wieczorem gromadzimy się na liturgii wielkopiątkowej – jest ona długa, ale bardzo bogata i piękna. Kończy ją procesjonalnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Pamiętajmy, by udać się tam na adorację.

Zdjęcia współczesne z Drogi Krzyżowej w Jerozolimie, z Golgoty która znajduje się w Bazylice Grobu Pańskiego i z Bazyliki z wejściem do Grobu Pana Jezusa – Ks L. Pestka

Wielka Sobota
Jest dniem spoczynku Pana Jezusa w Grobie. (…) To właśnie dzisiaj jest  święcenie pokarmów, jednak celem wizyty w kościele powinna być przede wszystkim adoracja Chrystusa w Najświętszym Sakramencie złożonego w grobie. (…)
Po zapadnięciu zmroku rozpoczynają się obchody Wigilii Paschalnej – jest to najbardziej uroczysty wieczór w roku liturgicznym.  Jej radosna liturgia należy już do obchodów Dnia Zmartwychwstania.

zdjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego z Jerozolimy – Ks L. Pestka

Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota z Niedzielą Paschalną są dniami szczególnie bogatymi w obchody liturgiczne.(…) Dzięki głębokiemu przeżyciu Wielkiego Tygodnia, zanurzeniu się w tajemnicę Bożej Miłości, mamy szansę rzeczywiście odnowić nasze życie i odnowić naszą wiarę.

http://www.niedziela.pl/artykul/55978/nd/Jak-przezywac-Wielki-Tydzien


Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *