Taka dzielnicowa

Kiedyś się mówiło: – Czart nie Baba. Służbę w Policji pełni od 9 lat. Obecnie na stanowisku dzielnicowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Jej pasją są konie, które sama hoduje w przydomowej stajni. Interesuje się historią związaną z kawalerią oraz Konną Policją Państwową. Czynnie uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych kultywując przy tym tradycje kawalerii i krzewienie patriotycznych postaw.
Sierż. szt. Katarzyna Kaszuba służbę w Policji rozpoczęła w 2009 roku. Od 5 lat zajmuje stanowisko dzielnicowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Swoje codzienne obowiązki służbowe godzi z pasją, którą są konie. Od ponad 15 lat jeździ konno. Posiada przy tym własne konie, które hoduje w przydomowej stajni. Szkoli je sama, a w opiece nad zwierzętami pomagają jej członkowie rodziny. Jak sama mówi, z wyszkoloną klaczą Nahajką tworzą zgraną parę.

Kilka lat temu zainteresowała się historią oraz Konną Policją Państwową. Należy do „Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej Edukacja, Historia, Kultura”. Czynnie udziela się również w szwadronie rekonstrukcyjnym kawalerii polskiej II RP, który uczestniczy w ważnych uroczystościach państwowych i wojskowych. Jak podkreśla, pasja ta daje jej ogromną satysfakcję, a praca ze zwierzętami kształtuje charakter.

Źródło policja.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.