Światowy dzień kota

Światowy dzień kota. (Międzynarodowy) w Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź. Pomysłodawcy obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom. I pod hasłem „Rasowce – dachowcom”, podczas której kluby felinologiczne zrzeszone w Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. Fakt naukowy: dzieci w wieku do czwartego roku chowane z kotem chorują dwa razy rzadziej! A z psem i kotem? Niema jeszcze takich badań, ale możemy założyć, że trzy razy rzadziej ;). Wniosek: dzieci chowane w oborze powinny być okazami zdrowia. A co na to koty? W Światowy dzień kota? A to najlepiej pokażą zdjęcia poniżej.
     

Istnieją dwie grupy kotów. Jedne lgną do ludzi, inne natomiast wolą raczej trzymać się na dystans. Powszechnie uważa się, że kot, który nie miał dużego kontaktu z ludźmi w dzieciństwie, raczej nie wyrośnie na pieszczocha, który będzie się garnął do swojego opiekuna. Będzie wolał trzymać się na dystans. Robiono w tej kwestii wiele doświadczeń, które zdają się potwierdzić to sformułowanie. I tak pewnie jest w rzeczywistości, choć warto podkreślić, że istnieją pewne czynniki, które mają wpływ na stosunek futrzaków do ludzi.

Znaczny wpływ mają z całą pewnością doświadczenia zdobyte przez kota, zarówno te z dzieciństwa, jak i z życia dorosłego. Zwierzę, które zostało skrzywdzone przez człowieka, może nie ufać ludziom już do końca swego życia. Im doświadczenie to było bardziej traumatyczne, tym bardziej kot będzie unikał kontaktu z człowiekiem.

Więcej ciekawostek na naszych stronach i forum. Nasze filmy pokażą rzeczy nie znane i nie widzialne, również mamy tysiące zdjęć.

Podpowiedź co do nawigacji. Treść sortowana po kilku kryteriach.
Kategorie: newsy wszystkie, Zaraszowskie, Stowarzyszenia, Szkoły.
Tagi. Prawie każdy artykuł jest otagowany i klikając w tag odfiltrujemy tematy wspólne.
Menu rozwijane.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *