Światowy dzień kota

Światowy dzień kota. (Międzynarodowy) w Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników “Kot” i Cat Club Łódź. Pomysłodawcy obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom. I pod hasłem “Rasowce – dachowcom”, podczas której kluby felinologiczne zrzeszone w Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. Fakt naukowy: dzieci w wieku do czwartego roku chowane z kotem chorują dwa razy rzadziej! A z psem i kotem? Niema jeszcze takich badań, ale możemy założyć, że trzy razy rzadziej ;). Wniosek: dzieci chowane w oborze powinny być okazami zdrowia. A co na to koty? W Światowy dzień kota? A to najlepiej pokażą zdjęcia poniżej.
     

Istnieją dwie grupy kotów. Jedne lgną do ludzi, inne natomiast wolą raczej trzymać się na dystans. Powszechnie uważa się, że kot, który nie miał dużego kontaktu z ludźmi w dzieciństwie, raczej nie wyrośnie na pieszczocha, który będzie się garnął do swojego opiekuna. Będzie wolał trzymać się na dystans. Robiono w tej kwestii wiele doświadczeń, które zdają się potwierdzić to sformułowanie. I tak pewnie jest w rzeczywistości, choć warto podkreślić, że istnieją pewne czynniki, które mają wpływ na stosunek futrzaków do ludzi.

Znaczny wpływ mają z całą pewnością doświadczenia zdobyte przez kota, zarówno te z dzieciństwa, jak i z życia dorosłego. Zwierzę, które zostało skrzywdzone przez człowieka, może nie ufać ludziom już do końca swego życia. Im doświadczenie to było bardziej traumatyczne, tym bardziej kot będzie unikał kontaktu z człowiekiem.

Więcej ciekawostek na naszych stronach i forum. Nasze filmy pokażą rzeczy nie znane i nie widzialne, również mamy tysiące zdjęć.

Podpowiedź co do nawigacji. Treść sortowana po kilku kryteriach.
Kategorie: newsy wszystkie, Zaraszowskie, Stowarzyszenia, Szkoły.
Tagi. Prawie każdy artykuł jest otagowany i klikając w tag odfiltrujemy tematy wspólne.
Menu rozwijane.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.