Sum w Bychawie

Ten sum w Bychawie i wiele innych czeka na wędkarzy w Zalewie Podzamcze zwanym też Zalewem Bychawskim. Dziś po wielominutowej walce ten sum 122 cm. i 13,66 kg. wyszedł pozować do zdjęć wraz ze zmęczonym ale nie mniej szczęśliwym wędkarzem. Po sesji sum odzyskał wolność ponieważ w Polsce mamy aktualnie okres ochronny. Sum to największa europejska ryba słodkowodna. Ten drapieżnik poluje na ryby różnych gatunków, jest też kanibalem. Czasem zjada żaby, małe ssaki a nawet ptaki i nie tylko wodne. Wbrew pozorom większość zdobyczy to niewielkie rybki o długości kilkunastu centymetrów. Osiąga długość ponad 2 m i masę ciała ponad 100 kg rekord – 5 m i waga 306 kg. W 2014 roku w zalewie rybnickim złowiono suma ważącego 107 kilogramów i mierzącego 251 cm. Dalej szczupak złowiony w tym samym miejscu i film jak szczupak poluje na kaczuszki. Autorzy kolejnego filmu twierdzą w tytule: Ogromne sumy na spinning ponad 300kg i 7m 😉 Wiadomo, taaaaaka ryba!!! Połamania wszystkim!!!

Czytaj więcej o sumie z 2014 roku: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3362019,gigantyczny-sum-zlowiony-w-zalewie-rybnickim-ma-251-cm-rekord-polski-zdjecia-wideo-sum-rybnik,id,t.html

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.