Stanął przed sądem bo suszył kukurydzę i hałasował

Chciano mnie ukarać mandatem, ale go nie przyjąłem, bo to byłoby jakbym to robił specjalnie. Sprawę skierowano do sądu i ciągnęła się prawie rok. Wyrok okazał się korzystny dla mnie, a nie dla policji i sąsiadów. Zostałem uniewinniony – mówił Henryk Król, rolnik z Pasikurowic. 
Sąd przyznał rolnikowi rację i… kwotę 250 zł.

 Mirosław Kaszkur, prezes RSP w Starej Kamienicy. Wylicza, że spotkał się ze skargami w sprawie piejących kogutów, muczenia krów, a także smrodów z gnojowicy i kurzego nawozu. Najbardziej kuriozalne zgłoszenie do władz jego gminy dotyczyło zbyt dużych upraw rzepaku. Kwitnąca roślina rzekomo emitowała duszący, niepozwalający oddychać zapach. – Musiałem się tłumaczyć, dlaczego jest tyle rzepaku. Ręce opadają…

Właśnie trwa najbardziej dziwaczna kampania społeczna. Dolnośląska Izba Rolnicza prosi, przekonuje i edukuje miastowych, którzy przeprowadzili się na wieś, aby dali w spokoju pracować rolnikom. To po serii przypadków, gdy na gospodarzy nasyłano policję za hałasowanie kombajnem i nawożenie pola śmierdzącym obornikiem.

„STOP – wieś, teren pracy rolnika”, takim hasłem opatrzone są plakaty, ulotki, spoty informacyjne w mediach. Kampania skierowana jest do nowo osiadłych na wsi mieszkańców miast.

Trzeba wprowadzić zasadę, że kto chce się wybudować na wsi, a w szczególności na wioskach o statusie rolniczym, jest świadom, że może się spodziewać, że krowa ryczy, kogut pieje, a prace wykonywane są także nocą. Nowy mieszkaniec powinien podpisać deklarację, że jest świadomy tego gdzie chce zamieszkać i pozwoli rolnikowi spokojnie pracować – stwierdził uniewinniony rolnik. 

 https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/160-pozostale-wiesci-rolnicze/14230-rolnik-z-pasikurowic-niewinny-stanal-przed-sadem-bo-suszyl-kukurydze-i-halasowal-a-to-przeszkadzalo-jego-sasiadom

Jak się bronić? Sprawdź, co doradza radca prawny:

PORADA PRAWNA: Mandat za prace polowe… jak się wybronić?

 http://www.wykop.pl/ramka/4396879/dostal-500-zl-mandatu-za-zniwa-pod-oknami-rolnicy-bronia-sie-przed-hejtem/

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Lokalne

Autor: Krzysztof

Zachowajmy wiarę oraz spokój, pogodę ducha i optymizm we wzajemnych relacjach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *