Dziś 10 grudnia 2017 r. o godzinie 15:30 w Bychawskim Centrum Kultury, odbyło się spotkanie Mieszkańców Gminy Bychawa z Wojewodą Lubelskim i Parlamentarzystami. Gości powitano muzycznie. Wystąpiły dzieci z Zaraszowa i zespół Słowianki. Na spotkaniu omówiono sprawy ważne dla kraju i regionu. Nie pominięto też Zaraszowa. Społeczność Zaraszowa od Wojewody Lubelskiego otrzymała Dyplom Uznania.

Wśród gości byli: Przemysław Czarnek – prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki, od 2015 wojewoda lubelski; Sylwester Karol Tułajew – polityk i samorządowiec, poseł na Sejm; Artur Soboń – polityk, urzędnik i samorządowiec, poseł na Sejm; Zdzisław Stanisław Antoń – polski samorządowiec, były wicewojewoda lubelski; Jerzy Bielecki – polityk, inżynier elektronik i samorządowiec, poseł na Sejm; Marek Wojciechowski radnym sejmiku wojewódzkiego, dyrektor KOWR; Gustaw Jędrejek – wiceprezes Lubelskiej Izby Rolniczej; Danuta Gryta – kierownik terenowego odziału KRUS w Bychawie. Spotkanie poprowadziła Anna Pawlas radna gm. Bychawa.

Więcej zdjęć.

Spotkania w gminach organizowane są systematycznie na terenie całego województwa i mają na celu przedstawienie podejmowanych przez rząd premier Beaty Szydło działań oraz zdiagnozowanie potrzeb i problemów mieszkańców. W spotkaniach uczestniczą przedsiębiorcy, strażacy, rolnicy, przedstawiciele władz samorządowych czy stowarzyszeń i lokalnych organizacji. Wizyty wojewody w gminach i powiatach służą podsumowaniu dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Podczas tych spotkań wojewoda, jako przedstawiciel rządu w terenie, wskazuje kierunki zmian w województwie lubelskim a także przedstawia analizę efektów działań podejmowanych przez rząd, które w bezpośredni sposób dotyczą mieszkańców naszego regionu.


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

Anna Pawlas · 10 grudnia 2017 o 23:11

Dziękuję Jurek za tak szybką i ładną fotorelację ze spotkania.Dzięki Tobie i innym zaangażowanym mieszkańcom ,Zaraszów jest popularny!Pozdrawiam wszystkich !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *