W niedzielę 17.06.2018 r. odbyła się pierwsza impreza plenerowa pod hasłem Ognisko z Piosenką Biesiadną.
Mogliśmy podziwiać występy harcerzy oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Zaraszowie. W repertuarze dzieci i młodzieży znalazły się zarówno piosenki harcerskie, ludowe z różnych stron Polski jak również piosenki disco polo znane od lat i wykonywane na różnych imprezach biesiadnych- w końcu muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia 🙂
Po występach dzieci na scenie pojawiła się grupa wokalna „Trzy Korony”, w skład której wchodziły rodowite zaraszowianki. Dziewczyny wykonywały acapella utwory ludowe oraz przyśpiewki ludowe. Do ich występów spontanicznie dołączyła się publiczność, i jak to na biesiadzie zrobiło się bardzo miło i swojsko. Ponieważ Zaraszów słynie z inicjatywy lokalnej społeczności nie trzeba było czekać długo, żeby wśród wykonawców pojawił się Pan Piotr z akordeonem. Akompaniament na tym instrumencie podkreślił biesiadny charakter imprezy.
Jednak to nie był koniec atrakcji. Po zaplanowanych występach organizator udostępnił scenę i mikrofon publiczności zapraszając wszystkich do udziału w karaoke. Odważni zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami- gadżetami.
A ponieważ impreza była pod hasłem Ognisko z Piosenką Biesiadną to oprócz śpiewów organizator zapewnił również poczęstunek w postaci kiełbasek pieczonych na ognisku. Część przybyłych gości przyniosła ze sobą kosze piknikowe, co nadało imprezie luźnego, swojskiego klimatu.
Pomimo widma nadciągającej burzy śpiew i muzykę dobiegające z Alei Kasztanowej było słychać do późnych godzin wieczornych.

Relacja.

Autorka anonimowa.

Autor

Promuję otaczający świat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *