zaraszow.pl

Sezon imprez plenerowych w Zaraszowie rozpoczęty!!!

W niedzielę 17.06.2018 r. odbyła się pierwsza impreza plenerowa pod hasłem Ognisko z Piosenką Biesiadną.
Mogliśmy podziwiać występy harcerzy oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Zaraszowie. W repertuarze dzieci i młodzieży znalazły się zarówno piosenki harcerskie, ludowe z różnych stron Polski jak również piosenki disco polo znane od lat i wykonywane na różnych imprezach biesiadnych- w końcu muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia 🙂
Po występach dzieci na scenie pojawiła się grupa wokalna „Trzy Korony”, w skład której wchodziły rodowite zaraszowianki. Dziewczyny wykonywały acapella utwory ludowe oraz przyśpiewki ludowe. Do ich występów spontanicznie dołączyła się publiczność, i jak to na biesiadzie zrobiło się bardzo miło i swojsko. Ponieważ Zaraszów słynie z inicjatywy lokalnej społeczności nie trzeba było czekać długo, żeby wśród wykonawców pojawił się Pan Piotr z akordeonem. Akompaniament na tym instrumencie podkreślił biesiadny charakter imprezy.
Jednak to nie był koniec atrakcji. Po zaplanowanych występach organizator udostępnił scenę i mikrofon publiczności zapraszając wszystkich do udziału w karaoke. Odważni zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami- gadżetami.
A ponieważ impreza była pod hasłem Ognisko z Piosenką Biesiadną to oprócz śpiewów organizator zapewnił również poczęstunek w postaci kiełbasek pieczonych na ognisku. Część przybyłych gości przyniosła ze sobą kosze piknikowe, co nadało imprezie luźnego, swojskiego klimatu.
Pomimo widma nadciągającej burzy śpiew i muzykę dobiegające z Alei Kasztanowej było słychać do późnych godzin wieczornych.

Relacja.

Autorka anonimowa.

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *