Wędkarski sezon 2017 rozpoczęty. Udane wędkowanie zazwyczaj należy do rzadkości, ale nie dziś.Sezon 2017 rozpoczęty Pogoda dla przygotowanych nigdy nie stanowi przeszkody. Ale dziś było przyjemnie: temperatura kilkanaście stopni, umiarkowany wiatr i co najważniejsze słonecznie. Początek był bardzo udany. W łowisku dominowały karpie. Jak na tę porę roku brania były dość zdecydowane. Po czym stawiały nie mały opór robiąc nawet po kilka odjazdów. Nie były to jakieś bardzo wielkie okazy, wymiarowo przeważały 34-35 cm. Po sesji fotograficznej powróciły oczywiście wszystkie do wody, by dorastać i cieszyć wędkarzy.

Wiadomo, że karpie

najlepiej żerują w ciepłej wodzie, bo pochodzą z „ciepłych klimatów”. Ale u nas karp żeruje również w styczniu, lutym czy marcu są to rzadkie zjawiska. Zasadniczo nim chłodniej, tym rzadziej. O tej porze roku możemy bardziej się spodziewać brań rodzimych gatunków takich jak płoć, leszcz, okoń… Ale tam gdzie sztucznie doprowadzono do dominacji karpia, to będą brały karpie.

Sezon 2017 rozpoczęty

Wielu wędkarzy zrobiło to już wcześnie. Nieliczni nigdy nie przestali, wykorzystują każdą nadarzającą się okazję. Ale większość czeka na „zew natury”, narastający wraz ze wzrostem temperatur. Pocieszające jest, że rzeszy wędkarzy przybywa. Pozostaje tylko życzyć: – Połamania kija!

Lokalnie

Planujemy kolejne zarybienie, propozycje zgłaszać w komentarzach lub na naszym forum.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *