Rząd przyznał naszemu regionowi dodatkowe pieniądze na poprawę stanu dróg lokalnych.

Nie aż tak dobra wiadomość dla wszystkich 213 gmin z Lubelszczyzny. Wyjaśnienie na końcu. Rząd przyznał naszemu regionowi dodatkowe pieniądze na poprawę stanu dróg lokalnych. Samorządy już mogą składać wnioski o dofinansowanie. Warunek – remonty mają być zamknięte do końca tego roku.

Blisko 38 milionów złotych dodatkowych środków na dotacje dla samorządów do budowy dróg lokalnych. Wcześniej rząd przekazał ponad 60 milionów złotych, co daje prawie stumilionowe wsparcie dla Lubelszczyzny. To oznacza modernizację, rozbudowę i budowę zupełnie nowych dróg. Dofinansowanie pochodzi z nowego, rządowego programu i może się o nie ubiegać każda z 213 gmin w regionie.

Samorządy z województwa lubelskiego mogą składać wnioski do 15 kwietnia. Umowy mają być podpisywane w czerwcu. Dofinansowanie na jedno zadanie drogowe to maksymalnie 5 milionów złotych. Ważna zmiana zwłaszcza dla najbiedniejszych gmin. Tym razem dotacja może wynieść nawet 80% inwestycji, a nie jak dotychczas połowę. Źródło lublin.tvp.pl

Jak podzielić 38M na illość gmin to wychodzi 180K. Budowa: max 200 m. na gminę. Remont, nieco więcej.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

4 myśli na temat “Rząd przyznał naszemu regionowi dodatkowe pieniądze na poprawę stanu dróg lokalnych.

 • 26 marca 2018 o 08:10
  Permalink

  Pragnę podzielić się ze wszystkimi Mieszkańcami Zaraszowa oraz użytkownikami drogi Zaraszów – Gałęzów dobrą wiadomością! Mamy dużą szansę skorzystać z tych środków na drogi lokalne, ponieważ drogi te nie muszą być w najwyższych standardach, bez zbędnych dodatkowych udziwnień (zatoczki, oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe itp.). Ma być droga poprawiająca jakość życia mieszkańców. Dofinansowanie w naszej Gminie może być 70%-80% czyli bardzo duże. Jest tylko jedno pytanie-czy Nasza Gmina zechce tych środków skorzystać? Mam nadzieję, że tak.

  Odpowiedz
 • 27 marca 2018 o 21:31
  Permalink

  Z przykrością informuję, że włodarze Naszej Gminy nie są zainteresowani tymi środkami. Jeżeli w ogóle będą, to i tak będą składać wniosek na inną drogę. Tłumaczenia były różne, a to mało czasu, a to jeszcze nie za wiele wiedzą o tym programie, a to droga nie spełnia kryteriów oceny itp.
  A wystarczy tylko złożyć wniosek! Niby tak nie wiele a takie trudne…

  Odpowiedz
  • 28 marca 2018 o 08:32
   Permalink

   Mamy piękne drogi, nic nie trzeba poprawiać.

  • 28 marca 2018 o 18:47
   Permalink

   Mamy piękne drogi, nic nie trzeba poprawiać.

   :)) Przecież łatwiej jest nic nie robić niż coś zrobić. Trzymajmy kciuki, że zechcą sięgnąć po okazyjne dodatkowe środki. I zrobią coś o czym mieszkańcy marzą od pół wieku. Dla własnej satysfakcji, dla mieszkańców – którzy ciągle wierząc w puste obietnice brodzą po błocie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.