Rozpoznajesz złodzieja

Rozpoznajesz złodzieja prosimy o kontakt z Komisariatem Policji w Bychawie pod nr telefonu 81 820 52 10 lub 997/112.

Policjanci z komisariatu w Bychawie poszukują mężczyzny, który z zaparkowanego audi ukradł aluminiowe felgi z oponami o wartości 1,6 tys. zł. Jak ustalili policjanci, wizerunek sprawcy został zarejestrowany na pobliskiej stacji paliw przez kamery monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt z Policją.
Do przestępstwa doszło 6 września b.r. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Bychawie, ze stojącego na parkingu przy ul. Mickiewicza samochodu marki Audi A 3 nieznany sprawca odkręcił aluminiowe felgi wraz z oponami. Wartość strat pokrzywdzony właściciel pojazdu wycenił na około 1600 zł.

Jak ustalili policjanci dzięki relacjom świadka, sprawca skradzione łupy schował do swojego pojazdu marki Audi, a następnie odjechał w kierunku stacji paliw.

Policjanci z bychawskiego komisariatu dotarli do nagrań pochodzących z kamer monitoringu stacji, na którą przyjechał podejrzewany o kradzież mężczyzna. Okazało się, że zamontowane na jego samochodzie tablice rejestracyjne pochodzą z kradzieży. Źródło policja.pl

Dlaczego kradną?

Po odpowiedź na to pytanie można się udać, albo do psychologów, czy pedagogów pracujących z młodzieżą, albo do samego środowiska młodych, stykającego się mniej, lub bardziej, z występnymi kolegami.

  • To najczęściej wina rodziców. Jedni goniąc za pieniędzmi nie widzą, że gdzieś po drodze, gubią swoje dzieci. Inni hodują swoje dzieci, zamiast je wychowywać – dorastanie bez żadnych zasad, czy wymagań kompletnie demoralizuje- rozpoczyna wyjaśnianie 22-letni Piotrek, mieszkaniec “niebezpiecznej dzielnicy” w jednym z Polskich dużych miast. Wychował się w środowisku patologicznym, którego maksymą było: “rób co chcesz, byle cię nie złapali. Rodzice nie tłumaczyli tam dzieciakom, że okraść kogoś, czy pobić, to coś złego. Ważne, by samemu nie oberwać.” Pochodzący z podobnej dzielnicy Mirek, który niegdyś sam “kroił”, czy bił, a dziś, po cudownym doświadczeniu spotkania z Bogiem jest liderem jednej z katolickich wspólnot młodzieżowych, podaje więcej przyczyn, również zaczynając od rodziny.
  • Ci z tzw. dobrych (czytaj: finansowo zabezpieczonych) domów, chcą niejednokrotnie po prostu zwrócić na siebie uwagę rodziców. Chcą nareszcie zaistnieć, zrobić im na złość – twierdzi Mirek. U takich, wymienia również – rozwijaną przez dostatek -chęć posiadania wszystkich technicznych nowinek, która również umie popchnąć do kradzieży. Za kolejną przyczynę podaje zwykłą podwórkową nudę, od której chce się uciec przez dreszczyk emocji. – Jedni skaczą z pionowych ścian, a inni okradają przechodniów – tłumaczy Mirek. Piotrek dopowiada, że często jest to także chęć akceptacji przez kolegów, zaimponowania brawurą, odwagą. – Byłeś w poprawczaku, czy areszcie, to jesteś koleś! – mówi Piotrek.
  • Najpierw badają teren czujki: czy osoba jest ostrożna, czy dobrze się pilnuje. Potem wkraczają do akcji biegacze i ewentualnie ktoś na dobitkę, w razie bójki, czy niepowodzenia. – opowiada Piotrek. Czytamy na adonaj.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *