annapawlas

Witam, nazywam się Anna Pawlas.

Od urodzenia mieszkam w Zaraszowie prowadzę gospodarstwo, wychowuję dziecko i opiekuje się rodzicami. Pewien okres życia spędziłam na śląsku pracując jako handlowiec-menadżer gdzie zdobyłam spore doświadczenie w kontaktach międzyludzkich . W mojej ocenie jest to cecha niezbędna w  sprawowaniu funkcji społecznych. Dlatego między innymi zdecydowałam się kandydować na radnego gminy Bychawa.  Kandyduję z ramienia PIS komitet wyborczy Danuty Gryty.  nie jestem członkiem partii, ale ta opcja polityczna jest mi najbardziej bliska.

PROGRAM WYBORCZY

Mój program wyborczy jest programem dla mieszkańców Zaraszowa, Kolonii Zaraszów, Skawinka i Urszulina.

Jako radny chciałabym sprawić, by nasza okolica przestała być przysłowiową „białą plamą” na mapie gminy tak jak dotychczas.

Po drugie by nasza wieś i okolice przestały być pomijane we wszelkich gminnych inwestycjach.

Po trzecie zadbanie o interesy naszej szkoły. W tym zawiera się: poprawa dialogu między szkołą a urzędem gminy. Zadbanie by dzieci autystyczne otrzymywały pełną dotację  jaką gmina otrzymuje z budżetu państwa, a której większą część zatrzymuje u siebie. Chodzi tu o niemałą kwotę. Niecierpiącym zwłoki jest problem ocieplenia, odwodnienia szkoły i modernizacja kotłowni. Gdyż jako jedyna szkoła w gminie zostaliśmy pominięci w unijnym projekcie.

Pragnę również sprawić, by drogi „żużlowe” znajdujące się w sołectwach : Zaraszów, Kolonia Zaraszów, Skawinek, Urszulin zamienić na asfaltowe. I kontynuacja budowy chodników.

Moim wielkim marzeniem jest przywrócenie dawnej świetności „alei kasztanowej” i rekonstrukcji budynku dawnego „centrum kultury”, oraz odzyskaniu budynku zlewni na cele naszej OSP.

Wszystkie te sprawy są ważne, jednak to człowiek i jego problemy będą dla mnie najważniejsze. Chciała bym służyć wszystkim ludziom swoją pomocą i wsparciem. Uważam że dla dobra wspólnego, naszego i naszych dzieci idąc do urn wyborczych 16-go listopada będziecie się kierować tylko i wyłącznie dobrem naszych miejscowości i dlatego też nie pozwolicie na rozbicie się głosów wyborców zagłosujecie na jedną osobę.  Bardzo mi będzie miło gdy będę to ja.
Z góry wszystkim dziękuję, pozdrawiam Anna Pawlas.
Od admin:
Jest to kopia wpisu ze strony naszej kandydatki, a dziś naszej RADNEJ.
Tym wpisem zapoczątkowaliśmy nową kartę w historii strony, okręgu wyborczego nr.1 😉 tak tak nr.1 pod każdym względem, prawie pod każdym.
No tak…
Miło nam Was poinformować, niestety nielicznych, bo większość już wie. Nasza Radna wykorzysta naszą stronę by w miarę na bieżąco (czemu nie na-bieżąco? pamiętajcie nasza Radna jest tylko człowiekiem jak każdy z nas i też ma poza stroną wiele innych obowiązków) …długie to było, a o czym? A w miarę na bieżąco, informować nas o przebiegu, początkach, końcach spraw nas dotyczących.
Komentowanie będą wyłączone.
Żart.
Jedynie prosimy o umiar. Pamiętajcie, że to jest NASZA RADNA. I w miarę możliwości powinniśmy ją wspierać, nie do przesady. Ale wszystkie własne frustrację nie koniecznie kierować tylko i wyłącznie do niej.
Więc niech ta kategoria służy nam wszystkim.

Kategorie: Radna online

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

16 komentarzy

Pietrek · 11 grudnia 2014 o 22:01

O co tu chodzi?
Jest dział „Radna online” a dyskusja toczy się obok, głównie w „Zima, strefa cienia”. Uporządkujmy wątki zanim zaczniemy porządkować emocje i Aleje kasztanową.
A kto interweniował w sprawie odśnieżania, gdy Radnej w Zaraszowie nie było? Czy nie Sołtys?
– tak tylko pytam.
Ale jakiś podział kompetencji chyba byłby wskazany.

Urszulin · 14 grudnia 2014 o 12:15

Witam My mieszkańcy Urszulina chcieli byśmy aby nasz budynek użyteczności publicznej gdzie są zebrania wiejskie został odnowiony. problemem jest to ,ze budynek należy do oświaty i gmina nie może (nie chce) dać funduszy bo nie ich. Jedynym rozwiązaniem jest aby gmina przejęła budynek . Chcielibyśmy aby p.Radna będąc na zebraniach rady dowiedziała się w jaki sposób i do kogo mamy się zwrócić aby ruszyć ten temat. Drugi temat to mapy z naniesionymi numerami dróg gminnych i powiatowych w naszym okregu 15 co do odśnieżania ponieważ są pewne niejasności i tu do p.Radnej aby takie mapy jeśli to możliwe zdobyła i opublikowała na portalu. Trzeci temat na zebraniu w Kol.Zaraszów z Burmistrzem mieszkaniec Urszulina zaproponował aby gmina kupiła dla Urszulina dmuchawę do ciągnika rolniczego aby mieszkańcy mogli sami w ekstremalnych dniach odśnieżać swoją drogę do trasy Bychawa -Wysokie. I tu znowu do p. Radnej prośba aby dowiedziała się w jaki sposób to zrealizować. Pozdrawiam

  Admin · 14 grudnia 2014 o 12:36

  No wreszcie jakieś konkrety. Bo szukanie zasług Radnej (dot. komentarzy do Działanie radnej) po tygodniu, to chyba przesada, jest Radną, a nie wróżką.
  obiecał burmistrz na spotkaniu przedwyborczym w Kol. Zaraszów i to jest kontynuacja realizacji planu z 2014 roku.
  Nie jeden obiecał i nie tylko w 2014 roku. Poto wybory by obiecać. Chodnika nie obiecał, a jest.
  Pamiętajcie, ta kategoria „Radna online” ma za zadanie służyć propozycjom, pomysłom do zrealizowania, jak wyżej uczynił-ła to „Urszulin”. I do konstruktywnego dialogu.
  By nie mnożyć bytów: (komentarz do Działanie radnej) bo nie wszyscy byli na zebraniu, tak, ale ani ci co byli, a ni nawet sam zainteresowany P. Burmistrz nie raczyli poinformować tych co nie mogli być za pośrednictwem strony o tematach poruszanych.

gość · 15 grudnia 2014 o 11:56

Panie Adminie
To co Pan krytykuje cytuje „obiecał burmistrz na spotkaniu przedwyborczym w Kol. Zaraszów i to jest kontynuacja realizacji planu z 2014 roku.” (chodzi o szkołę i drogę )to zgadza się nie jeden obiecał i nic nie zrobił.
Ale jeżeli te obietnice z zebrania zostaną zrealizowane a wydaje mi się, że będą (słyszało to około 30 osób) to nie będzie to zasługa naszej Radnej. Więc proszę to uwzględnić w rozliczeniu kadencji.

  Admin · 15 grudnia 2014 o 14:15

  „To co Pan krytykuje” – Zapytam mądrzejszych ode mnie, ale nie widzę tu cech krytyki. A co do rozliczenia, to mój udział będzie żaden., to zn. nie wydaje mi się bym dołączył do grupy: „Nic nie robię, a inni robią wszystko źle.” A by mój komentarz nie był daremny w tej kategorii, to propozycja:
  Po wydarzeniach letnich (kradzież w biały dzień) były rozmowy o monitoringu. I tu przede wszystkim do mieszkańców pytanie, czy większość i czy dalej zainteresowani, by np. drogi były monitorowane. Jak tak, to dalej do Radnej. W Bychawie padały takie propozycje i przy ew. realizacji można podpiąć i nas pod taki program, lub globalnie całą gminę, też we własnym zakresie możemy to zrobić.?.

Anna Pawlas · 15 grudnia 2014 o 15:59

Drodzy mieszkańcy.
Dziś odbyła się sesja dotycząca budżetu Gminy na rok 2015,z przykrością muszę stwierdzić,że modernizacja szkoły w Zaraszowie nie została ujęta w budżecie.Teraz mam prośbę do gościa co robić,skoro burmistrz obiecał a nie wykonuje obietnicy?bo jak sam stwierdził ,to nie było działanie radnej!
Do Urszulina-pytałam Pana Burmistrza o Wasze problemy,remizy,drogi i odśnieżanie,nie mógł mi odpowiedzieć od razu,ale obiecał zająć się tematem.Umówiliśmy się czwartek18ego na godz.9tą rano.
Moja propozycja jest taka,żeby jakiś przedstawiciel z Urszulina pojechał ze mną ,ponieważ ja chcę pomagać ale sama wszystkiego nie ogarnę,muszą pomagać mi sołtysowie i mieszkańcy.Proszę o odpowiedz.

  Urszulin · 17 grudnia 2014 o 10:41

  Witam ktoś z Urszulina się pojawi, gdzie będzie spotkanie ? pozdrawiam.

Babka Zaraszowska · 16 grudnia 2014 o 14:12

Ale sie cicho zrobiło. Nikto nie pisze i nie atakuje nikogo. Wszystkie chyba pomyślunki zbierajo . Oby co zebrały.
A po mojemu to skaranie Boskie na szkołe przyszło, bo sie szkoła strony własnej wsi wstydzi i w Burmistrzowej propagndzie pisze. No to mata cośta chcieli.

  Admin · 16 grudnia 2014 o 17:06

  Biedna ta szkoła. Szkoła jak szkoła. Dzieci szkoda. Marzną maleństwa.

gość · 17 grudnia 2014 o 17:59

Witam.
Co robić ?? Z tego co pamiętam na zebraniu było powiedziane, że termomodernizacja szkoły będzie zrobiona ale początkiem tego nie będzie od razu remont tylko DOKUMENTACJA. Obiecany został w roku 2015 audyt który pozwoli określić w jakim stopniu ta modernizacja będzie przebiegała i następnie sporządzona zostanie dokumentacja. Remont będzie z środków budżetu Gminy więc wymagane jest spełnienie wszystkich warunków formalnych. Więc spodziewam się remontu w roku 2016 najwcześniej.
Pani myślała, że od razu Burmistrz pojedzie po materiały remontowe i zacznie się remont ??
Mam jeszcze pytanie do radnej. Wystartowała Pani z PIS-u który od „wieków” prowadzi z każdym wojnę więc jak wyobraża sobie Pani współpracę z Radą gdzie większość jest z PSL-u ?? Moim zdaniem każdy Pani głos będzie negowany i oprócz termomodernizacji szkoły, drogi na „Holwegówce” i przejęcia drogi Bychawa – Wysokie oraz w Kol. Zaraszów na własność Gminy (bo to zostało obiecane przez Burmistrza na zebraniu) nic więcej nie będzie zrobione. Także Panowie i Panie z Urszulina i Skawinka martwe czasy przed Wami.

chłop · 18 grudnia 2014 o 13:52

Jak było na spotkaniu?

Urszulin · 19 grudnia 2014 o 01:27

Spotkanie się odbyło co do Urszulina jest pismo .że budynek może gmina wydzierzawić tylko na 3 lata a trzeba na min. 5 bo takie wymogi co do dotacji z Uni na remont. Będzie powtórne pismo o dzierzawe na 10 lat pożyjemy zobaczymy. Odśnieżanie i sprzęt ,lipa nikt nic nie wie cz y można jak moża i dla czego nie można! Podobno p.Bielecki (Bielhydra) będzie napie…..ł cało dobe jak śnieg z padnie. Zilelone ludki chyba od Putina posprzatają Aleje Kasztanową w Zaraszowie. Ogólnie to Wesołych Swiąt opychać się karpiem Jak śnieg siedzieć w domu, o nic nie pytać bo sami niewiedzą,nie przejmować się zimą,wiosna będzie w maju i nie bedzie problemu z odśnieżaniem . Na nowe budynki gmina niema kasy w stare niewolno im inwestować SORY TAKI MAMY KLIMAT!!!!!!!!!! Pozdarwiam

Anna Pawlas · 19 grudnia 2014 o 09:38

Brawo Urszulin!!!Lepiej bym tego nie ujęła-było jak zwykle dużo słów-mało treści,Jedno co możemy robić to ciągle przypominać Burmistrzowi o Nas,będę to robiła przy każdym spotkaniu.Mówią że kropla drąży skałę,pożyjemy zobaczymy.

gość · 19 grudnia 2014 o 13:34

Widocznie niektórzy nie potrafią załatwić żadnej sprawy.
A dalej chciałbym usłyszeć od Pani Radnej jak ma wyglądać współpraca PSL z PIS bo jakoś ja sobie tego nie wyobrażam i raczej nigdzie nie słyszałem żeby taka współpraca w ogóle była możliwa a nie mówiąc już, żeby przynosiła jakieś efekty.

  OBSERWATOR · 19 grudnia 2014 o 22:35

  Nie sądzę, by dywagacje na temat z kim to PSL współpracuje, a z kim nie- były na miejscu. Jak historia wskazuje, jest to ugrupowanie, które ,,dogaduje” się z każdą partią, no może nie z każdą, ale z tą u władzy porozumie się z pewnością. Więc peany na rzecz partii, o mocno naruszonej reputacji można odczytać raczej jednoznacznie…….. . Jest też znaną prawidłowością, że wybory samorządowe nie są miernikiem poparcia dla danej partii, ponieważ bardzo często wyborcy głosują na człowieka, a nie na partię. Rytualne oczyszczenie Pani Radnej z Zaraszowa w ,,zielonej” wodzie nic, by nie dało. BO TO NIE O IDEOLOGIĘ chodzi, lecz o ludzką mentalność. Zadałem sobie trud i przeanalizowałem wyniki wyborów sprzed 4 lat – WYGRANY niekoniecznie odwzajemnił się miłością wobec swych wyborców. Te fakty są ogólnie dostępne i same mówią za siebie.
  Jak to głosi niepisany kodeks prawdziwego polityka: najpierw dam tym, co na mnie nie głosowali- aby ich zjednać, by nie patrzyli mi na ręce- jak będę dziękować , tym co na mnie głosowali. Poczekajmu, zobaczymy- z jakiej rangi politykami mamy do czynienia. Bo prominentem się bywa, a człowiekiem się jest…………………. . I jak to się ma do wieczności. Nadsłuchujmy, bo bliski jest dzień, kiedy to niektórzy przemawiają ludzkim głosem. Wesołych Świąt Wszystkim.

Urszulin · 19 grudnia 2014 o 20:17

Załatwienie czegokolwiek w gminie ,u Burmistrza będzie i tak wielką sztuką ktokolwiek był by radnym. Burmistrz ma nas wpisanych na ostatniej stronie zeszyta. Nie spodziewajmy się wiele za takie poparcie podczas wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *