RADA MIEJSKA w Bychawie
ul. M. J. Piłsudskiego 22, 23-100 Bychawa, tel. 566-01-46

Definicja: organ stanowiący i kontrolny gminy. Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy.

Obecne wybory przynoszą pewne zmiany, również w składzie w/w Rady. Czy na dobre? Pokaże czas. Jak widać w poniższej tabeli ponownie została wybrana jedna trzecia osób pełniących już wcześniej obowiązki Radnego.

Grzegorz Szacoń
Alicja Dzwonowska
Zbigniew Flis
Władysław Dąbski
Tadeusz Gajur
Piotr Gąbka
Seweryn Gąbka
Marek Jackowski
Anna Jarosz-Dudzińska
Zbigniew Maksim
Andrzej Markiewicz
Andrzej Pietrzak
Bogdan Tylus
Piotr Wojtaś
Mateusz Wróblewski
1 – Jerzy Rybaczek
2 – Dariusz Buczek
3 – Andrzej Pietrzak
4 – Waldemar Tudrujek
5 – Mateusz Wróblewski
6 – Janusz Lipiec
7 – Artur Płaza
8 – Andrzej Grzywa
9 – Zbigniew Maksim
10 – Tadeusz Gajur
11 – Mirosław Malec
12 – Grzegorz Szacoń
13 – Kazimierz Walczak
14 – Bogdan Tylus
15 – Anna Pawlas

Gratulujemy wyboru i życzymy owocnej służby dla społeczeństwa.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

15 komentarzy

wyborca 2 · 23 listopada 2014 o 21:14

Jak znam życie to nic się nie zmieni ciekawy jestem jak nasza radna powalczy dla naszego okręgu Wydaje misie że po czterech latach radzenia Zaraszowiacy wywiozą ją na taczce!

  wyborca · 24 listopada 2014 o 01:01

  Mój Boże, jak niewiele trzeba, by radykalnie zmienić swoje stanowisko, by przejść od górnolotnych haseł „co ja też zrobię dla tutejszej społeczności” do… no właśnie do czystej nienawiści? Dziwny jest ten świat…

też wyborca · 23 listopada 2014 o 21:30

Spoko! Nie wywiozą, bo przecież do tego czasu załatwisz już zamknięcie Szkoły i zdążysz zaorać większość Zaraszowa .

wyborca 3 · 23 listopada 2014 o 22:57

Z tego co wiem, to wybrana demokratycznie Radna jest pełna energii i zapału. Z pewnością przyda jej sie wsparcie i pomoc naszej lokalnej społeczności. Bardzo rzadko pojedynczej osobie- samej -uda sie coś zrobić. Dlatego zakładanie’, że ” na pewno jej sie nie uda ’ nie jest zbyt opytymistyczne, ani też wspierające.Takie narzekanie przypomina mi „Smerfa Marudę” . A przecież można zamiast zakładać „podróż na taczce ( jak widać mamy w naszej społcznośc fanów lektury” Chłopi”) wykorzystać czas i kreatywność na przesyłanie pani Ani P. propozycji; co chielibysmy zmienić, w co możemy się zaangazować?. Ona bedzie reprezentowała naszą społeczność ( i tu mam na mysli nie tylko Zaraszów, ale i Urszulin , Skawinek i Zaraszów Kolonię) na sesjach Rady Miejskiej, ale póki co nie potrafi raczej czytać w naszym myślach. Osobiście lubię konstruktywne i konkretne propozycje, plany. Może czasem na wyrost. Ale wiadomo- ile ludzi tyle charakterów. Niektórzy najbardziej lubią zakładać, że nic się nie uda, że źle się skończy no i jeszcze w pakiecie jakieś złośliwości. Można i tak, ale możemy naprawde coś zrobić, by żyło nam się lepiej, a nie tylko narzekać, Nasza radna nie zrobi za nas wszystkiego- niezależnie czy tego od niej oczekujemy czy nie.

  Admin · 24 listopada 2014 o 00:21

  Zgadzam się z „wyborcą 3”, będziemy pomagać osobie reprezentującej nas. Wspólnie zawsze więcej zdziałamy. Ile? Czas pokaże.

mieszkaniec · 24 listopada 2014 o 09:22

Przypominam o spotkaniu 24 listopada 2014 o godzinie 17.00 w remizie w Zaraszów Kolonii. Odbędzie się spotkanie z kandydatem na Burmistrza Bychawy p.Janusz Urban oraz p.Paweł Pikula-Starosta Lubelski
Tematem będzie Propozycja współpracy i realizacja wspólnych działań na szczeblu gminnym,powiatowym i wojewódzkim na najbliższe lata. Zapraszamy serdzecznie

  wyborca · 24 listopada 2014 o 14:42

  Czy to zebranie tylko dla mieszkańców Kolonii?

wyborca 2 · 24 listopada 2014 o 09:57

Morał z opowieści taki ze, Pani (radna z PIS-u) chyba jest za kandydaturą p.Janusza Urbana. Wiec Zaraszów wybrał osobę której powiązania partyjne gryzą sie z wyborem mieszkańców Zaraszowa . Wypadało by aby pani Anna zasugerowała nam kandydata ,na którego mamy głosować . Mam nadzieje ze, p. radna wypowie się na ten temat i nie okaże się chorągiewką na wietrze.

alicja pr · 25 listopada 2014 o 11:48

Panie wyborco. który pisze o taczce proszę się jeszcze troszeczkę wstrzymać gdyż Ania nie została jeszcze zaprzysiężona… tak dobrze pan czyta , stanie się to dopiero w piątek a do tej pory po prostu nic nie może robić. Zastanawia mnie czy pan chodzi do kościoła czy jest pan prawdziwym chrześcijaninem bo prawdziwy chrześcijanin nie oczernia człowieka zanim ten zdąży cokolwiek zrobić! Zapraszam do lektury Pisma Świętego tam wyraźnie piszą jak postępować a jestem pewna na 1000% że było tam wyraźnie napisane aby powstrzymać się od osądów coś w stylu :” nie sądź abyś sam nie był sądzony” A zresztą jak bardzo zależy to proszę tą taczkę już naszykować niech czeka przez 4 lata, znając Anię i jej dystans do samej siebie nie będzie sprzeciwiać się aby pan ją na tej pana wyczekanej taczce przewiózł, jeśli oczywiście okaże się że zupełnie nic się nie udało ps kto pana skrzywdził że nosi pan nienawiść w sobie

  wyborca 2 · 25 listopada 2014 o 20:58

  Droga pani Alicjo ja nie będę woził pani Radnej na taczce ,tylko będę stał obok i klaskał jak wy ją będziecie wywozić!

wyborca 2 · 25 listopada 2014 o 21:07

Z opowieści osób uczestniczących w spotkaniu z kandydatem na burmistrza p Januszem Urbanem nie zabłysnęła zbytnio! Szczerze mówiąc zero pomysłów dla naszego okręgu nr.15 . Jak będzie się tak udzielać na spotkaniach rady to sukcesów nie wróże !

  Admin · 25 listopada 2014 o 21:47

  A co ciekawego było na spotkaniu z kandydatem na burmistrza p Januszem Urbanem?

wyborca 2 · 25 listopada 2014 o 23:48

Ciekawostki ze spotkania powinna przedstawić p. Anna.

Anna Pawlas · 26 listopada 2014 o 00:19

Witam Wszystkich serdecznie!!
Czytam i nie wierzę,że w co niektórych ludziach jest tyle jadu i nienawiści.Przez 3 kadencje nie mieliśmy radnego,ale ja w ciągu tygodnia mam to nadrobić?Jeżeli chodzi o spotkanie KOL.Zaraszów z przedstawicielami PSL,to faktycznie się nie odzywałam,ponieważ wszystko było powiedziane,zarówno z jednej jak i drugiej strony, a mówić aby mówić to chyba bez sensu? Natomiast jeżeli chodzi o wybory,to tak jak już pisałam niech każdy w swoim sumieniu rozważy kto dla NAS będzie dobrym Burmistrzem.Nie jestem członkiem żadnej partii, jako radny będę z tymi którzy będą za Zaraszowem i okolic,to chyba jest zrozumiałe i logiczne?Wiem, że nie przekonam tych NIEPRZEKONANYCH!dlatego też na złośliwości nie będę odpowiadać.Zapraszam Wszystkich kreatywnych Mieszkańców do dialogu ,jak to mówią” co dwie głowy to nie jedna”,liczę na to,że przy Waszym wsparciu wiele spraw zostanie rozwiązanych!!!

Anna Pawlas · 26 listopada 2014 o 00:54

wyborco 2 piszesz, że z opowieści słyszałeś-to jak jesteś patriotą lokalnym,zatroskanym o losy „Naszej Małej Ojczyzny” -(przynajmniej na takiego się tu kreujesz) to czemu Cię na tym zebraniu nie było? Zebranie jak zebranie przedwyborcze-były pytania mieszkańców o drogi,szkołę,odśnieżanie,przeznaczenie funduszu sołeckiego.Burmistrz na większość pytań odpowiedział twierdząco ,że będzie to realizowane,tylko nie wiadomo dokładnie kiedy,ma to nastąpić na przestrzeni kilku lat.To tak w skrócie.chociaż i tak na pewno ktoś z moich przeciwników się czegoś dopatrzy i zaraz mnie o coś oskarży,ale widocznie takie życie.Pozdrawiam Wszystkich,tych” myślących „inaczej też!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.