recykl
Prośmieciowa!
Rada Miejska uchwaliła stawki opłat za śmieci. Opłata będzie naliczana od osoby. Mieszkańcy, którzy będą segregować odpady zapłacą za ich odebranie po 6 złotych miesięcznie, a pozostali po 12 złotych. W zamian za uiszczoną opłatę przez właścicieli nieruchomości Gmina Bychawa będzie odbierać zmieszane odpady komunalne – 40 litrów/osoba/miesiąc, zaś tzw. suche frakcje tj. papier i tekturę, metale, szkło, tworzywa sztuczne bez limitu wagowego. Mieszkańcy będą wnosić opłatę za śmieci bez wezwania raz na kwartał kalendarzowy w terminie do 15 dnia każdego drugiego miesiąca kwartału kalendarzowego (15 lutego, 15 maja, 15 sierpnia, 15 listopada), gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Bychawie lub na rachunek bankowy Gminy Bychawa.

Kategorie: Newsy

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

2 komentarze

general · 29 marca 2013 o 15:43

No właśnie jak to się mówi że za co się nie wezmą to wszystko …… .
Nie może być stabilnie, coś co funkcjonowało w miarę dobrze, należy więc zgodnie ze „standardem”zmieniać.
Temat ZMIANY W CZASIE PRACY jest kolejnym pomysłem.
Nowelizacja kodeksu pracy wprowadza roczny okres rozliczeniowy, to znaczy że nigdy nie będziemy mieli pewności ile będziemy pracować i ile zarabiać. Do tej pory okres rozliczeniowy wynosił 3 miesiące. W 12 miesięcznym okresie rozliczeniowym pracodawca będzie mógł wymagać od nas 12 godzin dziennie od poniedziałaku do soboty nawet przez 28 tygodni, a w skrajnych przypadkach, jeśli zbiegną sie dwa okresy rozliczeniowe 56 tygodni. W 12 miesięcznym okresie rozliczeniowym pracodawca może chcieć od nas przyjscie do pracy tylko na częśc dniówki nawet przez 24 tygodnie. W takim przypadku otrzymamy tylko część wynagrodzenia, no a co z tym idzie nie będzie nas stać utrzymać rodzinę.
Nowe przepisy pozwolą pracodawcom skutecznie uniknąć płacenia za nadgodziny. Wprowadzenie przez rząd zmiany dotyczą wszystkich na przykład kobiet w ciąży , matek samotnie wychowujących dzieci, pracowników zatrudnionych w warunkach szkodliwych.

general · 3 kwietnia 2013 o 07:54

Sąsiedzka gminna Zakrzówek lepiej dba o kieszenie mieszkańców gminy, ponieważ opłata od osoby będzie wynosiła 4,5 złotego za śmieci segregowane, a pozostałe śmieci po 9 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *