Prorodzinna czy…?

recykl
Prośmieciowa!
Rada Miejska uchwaliła stawki opłat za śmieci. Opłata będzie naliczana od osoby. Mieszkańcy, którzy będą segregować odpady zapłacą za ich odebranie po 6 złotych miesięcznie, a pozostali po 12 złotych. W zamian za uiszczoną opłatę przez właścicieli nieruchomości Gmina Bychawa będzie odbierać zmieszane odpady komunalne – 40 litrów/osoba/miesiąc, zaś tzw. suche frakcje tj. papier i tekturę, metale, szkło, tworzywa sztuczne bez limitu wagowego. Mieszkańcy będą wnosić opłatę za śmieci bez wezwania raz na kwartał kalendarzowy w terminie do 15 dnia każdego drugiego miesiąca kwartału kalendarzowego (15 lutego, 15 maja, 15 sierpnia, 15 listopada), gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Bychawie lub na rachunek bankowy Gminy Bychawa.

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

2 myśli na temat “Prorodzinna czy…?

 • 29 marca 2013 o 15:43
  Permalink

  No właśnie jak to się mówi że za co się nie wezmą to wszystko …… .
  Nie może być stabilnie, coś co funkcjonowało w miarę dobrze, należy więc zgodnie ze “standardem”zmieniać.
  Temat ZMIANY W CZASIE PRACY jest kolejnym pomysłem.
  Nowelizacja kodeksu pracy wprowadza roczny okres rozliczeniowy, to znaczy że nigdy nie będziemy mieli pewności ile będziemy pracować i ile zarabiać. Do tej pory okres rozliczeniowy wynosił 3 miesiące. W 12 miesięcznym okresie rozliczeniowym pracodawca będzie mógł wymagać od nas 12 godzin dziennie od poniedziałaku do soboty nawet przez 28 tygodni, a w skrajnych przypadkach, jeśli zbiegną sie dwa okresy rozliczeniowe 56 tygodni. W 12 miesięcznym okresie rozliczeniowym pracodawca może chcieć od nas przyjscie do pracy tylko na częśc dniówki nawet przez 24 tygodnie. W takim przypadku otrzymamy tylko część wynagrodzenia, no a co z tym idzie nie będzie nas stać utrzymać rodzinę.
  Nowe przepisy pozwolą pracodawcom skutecznie uniknąć płacenia za nadgodziny. Wprowadzenie przez rząd zmiany dotyczą wszystkich na przykład kobiet w ciąży , matek samotnie wychowujących dzieci, pracowników zatrudnionych w warunkach szkodliwych.

  Odpowiedz
 • 3 kwietnia 2013 o 07:54
  Permalink

  Sąsiedzka gminna Zakrzówek lepiej dba o kieszenie mieszkańców gminy, ponieważ opłata od osoby będzie wynosiła 4,5 złotego za śmieci segregowane, a pozostałe śmieci po 9 złotych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.