Potrącił kobietę z dzieckiem i uciekł18-latek potrącił kobietę, która prowadziła wózek z trzymiesięcznym dzieckiem i uciekł z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. 

Dzięki pracy policjantów

z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i policjantów z Posterunku Policji w Barwicach w niespełna dwie godziny po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 3 osoby do sprawy potrącenia 24-letniej kobiety, która prowadziła wózek z trzymiesięcznym dzieckiem. Z uwagi na fakt, że mężczyźni w chwili zatrzymania znajdowali się pod wpływem alkoholu zostali umieszczeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 18-letni kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort jadąc z dużą prędkością potrącił idącą poboczem kobietę z wózkiem. Poszkodowana z urazem miednicy i obojczyka w stanie przytomnym została przetransportowana do szpitala. Tam na obserwacji pozostało również jej trzymiesięczne dziecko.

Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Po drodze z jego auta wysiedli pasażerowie, którzy pieszo wrócili w miejsce potrącenia kobiety. 18-latek pozostawił samochód w miejscu zamieszkania i pieszo oddalił się, ukrywając przed policją.

W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu miał 0,3 promila w organizmie. Szybko okazało się, że 18-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, z którego uciekł. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj wszyscy zatrzymani zostaną przesłuchani. Zarzuty w sprawie najprawdopodobniej usłyszy – 18-letni sprawca wypadku. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu do czterech i pół roku pozbawiania wolności. Z uwagi na okoliczności i charakter zdarzenia Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku będzie wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło policja.pl


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *