Potrącił kobietę z dzieckiem i uciekł

Potrącił kobietę z dzieckiem i uciekł18-latek potrącił kobietę, która prowadziła wózek z trzymiesięcznym dzieckiem i uciekł z miejsca zdarzenia. Prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. 

Dzięki pracy policjantów

z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i policjantów z Posterunku Policji w Barwicach w niespełna dwie godziny po zdarzeniu mundurowi zatrzymali 3 osoby do sprawy potrącenia 24-letniej kobiety, która prowadziła wózek z trzymiesięcznym dzieckiem. Z uwagi na fakt, że mężczyźni w chwili zatrzymania znajdowali się pod wpływem alkoholu zostali umieszczeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, 18-letni kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort jadąc z dużą prędkością potrącił idącą poboczem kobietę z wózkiem. Poszkodowana z urazem miednicy i obojczyka w stanie przytomnym została przetransportowana do szpitala. Tam na obserwacji pozostało również jej trzymiesięczne dziecko.

Sprawca zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Po drodze z jego auta wysiedli pasażerowie, którzy pieszo wrócili w miejsce potrącenia kobiety. 18-latek pozostawił samochód w miejscu zamieszkania i pieszo oddalił się, ukrywając przed policją.

W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu miał 0,3 promila w organizmie. Szybko okazało się, że 18-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, z którego uciekł. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj wszyscy zatrzymani zostaną przesłuchani. Zarzuty w sprawie najprawdopodobniej usłyszy – 18-letni sprawca wypadku. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu do czterech i pół roku pozbawiania wolności. Z uwagi na okoliczności i charakter zdarzenia Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku będzie wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło policja.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.