Policjanci zatrzymali włamywacza

37-letni mieszkaniec Łęcznej włamał się do dwóch samochodów. Dokonał również kradzieży telewizora z mieszkania. Miał jednak pecha bo na miejscu jednego z przestępstw pozostawił swój dowód osobisty. Policjanci zatrzymali włamywacza. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

37-letni mieszkaniec Łęcznej wyłamując zamki w drzwiach i rozbijając szyby w oknach włamał się do pozostawionego na parkingu VW Transportera. Z samochodu skradł m.in. CB radio oraz pieniądze. Straty przekroczyły 1.100 zł. Złodziej miał jednak pecha. W pośpiechu zgubił na miejscu zdarzenia dowód osobisty. W tej sytuacji policjanci mieli ułatwione zadanie. Przez kilka dni szukali mężczyzny ponieważ nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Kiedy jednak 37-latek zobaczył funkcjonariuszy nie próbował nawet przekonywać ich o swojej niewinności.

W trakcie dalszych czynności złodziej przyznał się do kilku innych przestępstw kryminalnych popełnionych na terenie Łęcznej. Na jego koncie znalazło się również włamanie do samochodu Renault Laguna, skąd skradł przedmioty o wartości ponad 1.300 zł. Mężczyzna przyznał się również do kradzieży telewizora o wartości 600 zł w jednym  z łęczyńskich mieszkań.

Złodziej jest osobą dobrze znaną łęczyńskim funkcjonariuszom. Ma na swoim koncie szereg pospolitych przestępstw kryminalnych. Obecnych przestępstw dopuścił się w warunkach multirecydywy więc sąd, który będzie rozpoznawał jego sprawę może orzec karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec włamywacza tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: policja.gov.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.