Powiedzenie: „Święta bez choinki? To jak Święty Mikołaj bez brody!” oddaje ważność ww drzewka w świątecznej tradycji.

Skąd wzięła się tradycja ubierania choinki na Boże Narodzenie?

Polsce ma ona stosunkowo krótką historię, gdyż zwyczaj ubierania choinki na Święta Bożego Narodzenia przywędrował do nas z Niemiec na początku XIX wieku. Na samym początku do przyozdabiania choinek używano różnego rodzaju owoców, orzechów, słodyczy oraz innych przedmiotów codziennego użytku. Nadawano tym przedmiotom różne znaczenie.

Obecnie tradycja ubierania choinki ewoluowała. Ozdoby do przystrajania drzewka są coraz bardziej wymyślne. Zmieniła się także sama tradycja ozdabiania.

Wcześniej ubierano choinkę obowiązkowo w wigilię, obecnie większość z nas robi to dużo wcześniej. Chodzi oczywiście o tradycję w Polsce, bo na przykład we Włoszech choinkę ubiera się już 8 grudnia ze względu na święto Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Ubieranie choinki to wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Na świątecznej choince w moim domu pojawiają się różne ozdoby. Możesz pokazać jaką Ty masz choinkę, nadsyłając swoje zdjęcie na adres zaraszow@gmail.com . Choinki nadesłane opublikujemy w okolicach Świąt. Można też udostępniać albumy z Zdjęcia-Google lub inne.

Kategorie: Lokalne

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.