4 kwietnia kolejny rocznik szóstoklasistów przystąpił do sprawdzianu ucznia kończącego szkołę podstawową. Jest to niewątpliwie duże przeżycie dla dwunastolatka, ale kto wie, czy nie więcej emocji budzą wyniki tego egzaminu.

           Jak tym razem poszło uczniom Szkoły Podstawowej w Zaraszowie?        Średni wynik klasy to 26,3 p. W poprzednich latach bywały lepsze wyniki, ale ten jest także bardzo dobry, jeśli zestawimy go ze średnim wynikiem w kraju – 24,03 p., w województwie – 24p. czy gminie – 22,8p. Z najnowszych danych CKE wynika, że najwyższy średni wynik – 26,08p. uzyskali uczniowie ze szkół w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców, więc naszym wynikiem, przypomnijmy – 26,3p. nie możemy się powstydzić. Dodajmy, że według tychże danych CKE średni wynik uczniów ze szkół wiejskich wynosi 23,01p., a więc jest niższy o 3,29 od wyniku naszej szkoły.

        Analizując wyniki w poszczególnych standardach, zauważamy, że nasi uczniowie w czterech kategoriach: czytanie ze zrozumieniem, pisanie, rozumowanie, wykorzystanie wiedzy w praktyce zdobyli znacznie wyższe noty od swoich rówieśników.

Najwyższe wyniki naszych uczniów to 36 i 35 punktów.

       Gratulujemy i życzymy sukcesów w gimnazjum.

 

Kategorie: NewsySzkoła

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *