Pilne! Wiatr 110 km/h

Dziś w nocy około 4-j prognozowany wiatr do 110 km/h. Najnowsza prognoza jest niepokojąca. Straż Pożarna już w gotowości.

Stopień 2

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Poniżej informacja z przed kilku godzin.

Dzisiaj w nocy, doświadczymy na większym obszarze Polski, naprawdę potężnych porywów wiatru. Już teraz wieje w wielu miejscach kraju w porywach do 60/80 km/h ! Wieczorem natomiast dosłownie na „chwilę” wiatr powinien „się uspokoić”.

Ale najgorszego spodziewamy się począwszy od regionów południowo-zachodnich późnym wieczorem, mniej więcej po godz. 20:00. Do północy bardzo mocno wiać będzie w woj. dolnośląskim, lubuskim, w wielkopolskim (oprócz krańców północnych), opolskim, śląskim i także prawdopodobnie już w woj. łódzkim, małopolskim. Tam porywy zachodniego i południowo-zachodniego wiatru będą dochodzić do 70/90 km/h ! Lokalnie nawet powieje w okolicach 100 km/h, a wysoko w górach porywy południowo-zachodniego i zachodniego wiatru na pewno przekroczą 80/120 km/h! Na pozostałym obszarze powieje słabiej, do około 40/60 km/h, tylko nad samym morzem trochę mocniej.

W drugiej części nocy do godz. 6:00 najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są w całej południowej, południowo-wschodniej i częściowo w centralnej części kraju. Powieje do około 70/90 km/h, a lokalnie do około 100 km/h na nizinach, czyli w woj. dolnośląskim, śląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, w południowo-wschodniej i południowej cz. woj. wielkopolskiego, w woj. łódzkim, na południu i w centrum woj. mazowieckiego oraz w woj. lubelskim. Wysoko w górach będzie wiało dalej w porywach powyżej 80/120 km/h ! Kto wie czy wiatr nie przekroczy 150 km/h na Kasprowym Wierchu, albo na Śnieżce !

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *