Pies spowodował wypadek

5 września droga Bychawa -Wysokie w Zaraszowie; pies wkraczając na jezdnie zmusza motocyklistę do położenia motocykla. Do położenia może by nie doszło, gdyby nawierzchnia była bez kruszywa przy poboczu drogi. Ale ludzki odruch ratowania zwierzęcia oraz zła nawierzchnia zaowocowały przykrym incydentem. Pies po krótkim stresie przez chwilę obserwował jeszcze to całe zamieszanie, po czym powędrował dalej, a dwie osoby doznały nie małych obrażeń przy upadku z motoru. Podróżujący stracili czas i zdrowie. Służby ratunkowe zaangażowane jak do każdego zdarzenia…

Każdego z kierujących podobna sytuacja wielokrotnie mijała o włos. Wielokrotne apele do właścicieli wałęsających się psów trafiają w próżnie.

W podobnej sytuacji mogło dojść do o wiele poważniejszych następstw.

Tydzień temu publikowaliśmy apel policji do właścicieli psów. Dodam jeszcze prośbę by zgłaszać do służb bezpańskie psy, lub tak zwanych „podróżników” zatrzymujących się tu i ówdzie na kilka dni – tygodni. Problem dotyczy większości miejscowości, ale zacznijmy od swojej. Poinformuj znajomego, sąsiada a na pewno będzie bezpieczniej na naszych drogach.

Myśli

Napisz swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *