Pierwsze miejsce - Zaraszowski KociołekDziś w Restauracji „U Saszy” – odbył się Finał XXV edycji wydarzenia literacko-kulinarnego „Jesienne smaki dla Mola: z lasu, z wody i z ogrodu”. Organizatorem była  Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie. – Jest to efekt poszukiwań smaków w literaturze przez czytelników bibliotek. Czytanie, przyrządzanie i smakowanie tego o czym czytaliśmy to idea wydarzenia. Gościem specjalnym był Kamil Kotarski, kucharz, pasjonat kuchni regionalnej, realizator projektów kulinarnych. Wśród zaproszonych gości byli  też mieszkańcy Zaraszowa reprezentowani  przez Agnieszkę i Joannę ze słynnym już Kociołkiem Zaraszowskim.

Wydarzenie i atmosfera wspaniałe. Mnóstwo prozy, wierszy i potraw. Aczkolwiek zdaje się, że te ostatnie mocno dominowały. Pieszcząc zmysły unoszące się zapachy potrafiły radykalnie zmieniać nastrój i uwagę przybyłych. Prowadzący nie mieli łatwego zadania. Dyscyplinowanie gości szokowanych co raz  to  nowymi  smakami było karkołomnym zadaniem, ale się udało. Barbara Cywińska i Kamil Kotarski stanęli na wysokości zadania i nie dali się „pożreć”. Wszystko to zostało zarejestrowane przez Redaktor Radia Lublin Magdalenę Lipiec-Jaremek  z pomocą Krzysztofa Mysiaka oraz naszą skromną ekipę. Poniżej przedstawimy nasz materiał filmowy i fotograficzny.

No i najważniejsze

Dziewczyny z Zaraszowa zajęły Pierwsze miejsce dla Zaraszowa z  Fraszką o Zaraszowie autorstwa Agnieszki Baran i Kociołkiem Zaraszowskim autorstwa Joanny Baran, Alicji Partyka-Rybak i Maria Partyka.

Zdjęcia.

 


Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

4 komentarze

To masz · 21 października 2017 o 09:47

GRATULACJE!!! dla autorki fraszki i dla autorów „Kociołka Zaraszowskiego”!!!

Anna Pawlas · 22 października 2017 o 07:53

Również dołączam do grona gratulujących i podziwiających Nasze dziewczyny. Brawo dla Was za rozsławianie Zaraszowa. Pozdrawiam serdecznie!

Agnieszka · 24 października 2017 o 10:37

Dziękujemy za miłe słowa…ale gratulacje należą się wszystkim, którzy byli i są zaangażowani w promowanie naszego sołectwa…a o naszych poczynaniach nikt by się nie dowiedział, gdyby nie zaangażowanie i świetna robota naszego Moderatora i Administratora- Jurku, DZIĘKUJEMY!!! Dowodem na poparcie tych słów może być dzisiejsza sytuacja w bychawskim sklepie: pani ekspedientka pogratulowała nam wygranej na Daniu dla Mola. Skąd by wiedziała o naszym sukcesie, jakby go Jurek nie rozgłosił w sieci???

Jerzy Jelcow · 24 października 2017 o 11:35

I ja dziękuję za ciepłe słowa. Dziewczyny jak zwykle stanęły na wysokości zadania i to na najwyższym szczeblu, co zresztą zostało docenione przez publiczność. A wszystko to, bo Zaraszów zamieszkują niesamowite talenty, nie wszystkie jeszcze odkryte, nie wszystkie jeszcze ośmieliły się ujawnić i wyjść z cienia, nie wszystkie jeszcze wiedzą o tym, że są talentami. Ale eksploracja trwa i Zaraszów nieraz jeszcze zadziwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.