Od zaraszow.pl

Od zaraszow.plOd zaraszow.pl i zapewne też od wielu osób Serdeczne życzenia dla wszystkich Sołtysów w Dniu Sołtysa. Szczególne życzenia dla sołtysów naszych okolic a najgorętsze dla naszej Sołtys Pani Joanny Baran.

Sołtysi pojawili się już w średniowieczu – wyznaczani byli przez feudalnych panów, a ich głównymi obowiązkami było zbieranie podatku. Niewiele się zmieniło. Ale nie u nas. Nasza Pani Sołtys nie zbiera podatku 🙂 (żart). Nasza Pani Sołtys jest nadzwyczaj aktywna i robi bardzo wiele dla swojej społeczności. Nigdy nie zasłania się brakiem czasu, lub “ważnymi sprawami”. Wiemy, że wolnego czasu ma mniej niż większość z nas, mimo to zawsze wykroi czas dla każdego z nas. Nasze wyrazy uznania .

Więcej…

Święto sołtysów staje się bardziej popularne na wsiach. W podziękowaniu za ich ciężką pracę i działania na rzecz mieszkańców organizowane są spotkania, biesiady i konkursy. Proponuję w przyszłym roku połączyć siły i zorganizować ww uroczystość, by podziękować w bardziej namacalny sposób sołtysom z naszej okolicy.

“Niech dzięki Paniom i Panom Sołtysom polskie wsie pięknieją, stają się coraz bardziej zamożne i nowoczesne” – prezydent na Dzień Sołtysa

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Jedna myśl na temat “Od zaraszow.pl

  • 11 marca 2017 o 19:30
    Permalink

    Dziękuję Jurku, jak zawsze niezawodnie pamiętasz o tym święcie… 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.