Od zaraszow.plOd zaraszow.pl i zapewne też od wielu osób Serdeczne życzenia dla wszystkich Sołtysów w Dniu Sołtysa. Szczególne życzenia dla sołtysów naszych okolic a najgorętsze dla naszej Sołtys Pani Joanny Baran.

Sołtysi pojawili się już w średniowieczu – wyznaczani byli przez feudalnych panów, a ich głównymi obowiązkami było zbieranie podatku. Niewiele się zmieniło. Ale nie u nas. Nasza Pani Sołtys nie zbiera podatku 🙂 (żart). Nasza Pani Sołtys jest nadzwyczaj aktywna i robi bardzo wiele dla swojej społeczności. Nigdy nie zasłania się brakiem czasu, lub „ważnymi sprawami”. Wiemy, że wolnego czasu ma mniej niż większość z nas, mimo to zawsze wykroi czas dla każdego z nas. Nasze wyrazy uznania .

Więcej…

Święto sołtysów staje się bardziej popularne na wsiach. W podziękowaniu za ich ciężką pracę i działania na rzecz mieszkańców organizowane są spotkania, biesiady i konkursy. Proponuję w przyszłym roku połączyć siły i zorganizować ww uroczystość, by podziękować w bardziej namacalny sposób sołtysom z naszej okolicy.

„Niech dzięki Paniom i Panom Sołtysom polskie wsie pięknieją, stają się coraz bardziej zamożne i nowoczesne” – prezydent na Dzień Sołtysa

Kategorie: Lokalne

Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

Joanna · 11 marca 2017 o 19:30

Dziękuję Jurku, jak zawsze niezawodnie pamiętasz o tym święcie… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *