Noc Świętojańska – zaproszenie – Bychawa 2018

Tegoroczna Noc Świętojańska odbędzie się po raz trzeci. Poprzednie dwie edycje organizowane przez Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich uczestnicy chwalili ten pomysł, dlatego postanowiliśmy go kontynuować także w tym roku.

Początek imprezy: 2018-06-17 niedziela, godzina 19.00.

park przy ul. 11 Listopada (za kościołem)

Zgodnie z sobótkową tradycją zabawę rozpocznie konkurs poszukiwania kwiatu paproci, którego zwycięzca otrzyma nagrodę niespodziankę. Ponadto na plenerowej scenie będą występować wokaliści i tancerze związani z Bychawskim Centrum Kultury.

Oprócz występów przez cały czas będą się odbywać warsztaty wicia wianków. Autorzy najładniejszych otrzymają nagrody, a efekty ich pracy będą jednym z elementów widowiska obrzędowego w wykonaniu zespołu „Słowianki”. Po tańcu przy ogniu i odśpiewaniu pieśni, nawiązujących do tradycji sobótkowych, wianki popłyną lokalną rzeką Kosarzewką.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Bychawa. Źródło bychawa.pl

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.