Nielegalna broń i amunicja

Policjanci z Bychawy zatrzymali 64-latka. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili rewolwer hukowy, który nosił ślady przeróbki na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Nielegalne znalezisko zostało zabezpieczone. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.
Policjanci z Komisariatu w Bychawie wspólnie z kryminalnymi z KMP w Lublinie pojechali do jednego z mieszkańców gm. Wysokie. Mieli informację, o tym, że mieszkający tam 64-latek może posiadać bez zezwolenia broń i amunicję.

broń

Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli rewolwer hukowy, który został przerobiony na broń palną a także około 250 sztuk amunicji, na którą wymagane jest pozwolenie. Dodatkowo mundurowi znaleźli około 300 pocisków.

W związku z faktem, że ujawnione przedmioty mężczyzna posiadał nielegalnie, znalezisko zostało zabezpieczone, zaś mężczyzna zatrzymany.

Dziś 64-latek zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty.

Zgodnie z przepisami prawa, posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z kolei kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną podlega karze pozbawienia wolności do lat 10. Źródło policja.pl

Autor: Jerzy Jelcow

Promuję otaczający świat

1 komentarz

  1. Czyżby instrukcja z postu „Jak, gdzie, kiedy zawiadomić…” została przez kogoś wprowadzona w życie?
    .”..Mieli informację, o tym, że mieszkający tam 64-latek może posiadać bez zezwolenia broń i amunicję….”
    Jednak media to „broń masowego rażenia” 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *