Msza św dziękczynna za 25 lat kapłaństwa Krzysztofa Łaszcza

Msza św dziękczynna za 25 lat kapłaństwa Krzysztofa ŁaszczaW niedzielę, 9 lipca o godz 12,00 w Kaplicy w Zaraszowie, nasz rodak, Ks Krzysztof Łaszcz, jezuita, odprawił Mszę św dziękczynną za 25 lat kapłaństwa. W tej samej intencji odprawił Mszę św o godz 10,00 w kościele parafialnym w Bychawie.

W kościele parafialnym wraz z jubilatem Mszę św sprawowali: Ks Proboszcz Andrzej Kuś Dziekan Dekanatu Bychawskiego i Ks Kan Aleksander Zeń Proboszcz par św Brata Alberta w Puławach a w latach 80-tych katecheta jubilata. Kazanie wygłosił jezuita O. Zdzisław Jaśko który w 2012 roku wraz z jubilatem prowadził w parafii Misje Miłosierdzia.

O. Zdzisław wygłosił także kazanie na Mszy św w Zaraszowie a koncelebrowali tam Ks Wieńczysław Barwiński którego dziadkowie mieszkali w Zaraszowie a który obecnie posługuje w Herning w Danii, i jezuici O Marian Kozina z Czechowic Dziedzic i O. Leszek Pestka z Jastrzębiej Góry.

W modlitwie wzięły udział miejscowe wspólnoty wiernych bliższa i dalsza rodzina jubilata i liczni goście.

Po każdej Mszy św składano jubilatowi życzenia.

 

Zdjęcia Msza św dziękczynna za 25 lat kapłaństwa Krzysztofa Łaszcza Bychawa.

 

 

Zdjęcia Msza św dziękczynna za 25 lat kapłaństwa Krzysztofa Łaszcza Zaraszów.

 

Jerzy Jelcow

Niespodziewanie znalazłem się na tym świecie i postanowiłem, że jakiś czas tu pozostanę. Aby ta moja obecność nie była daremna, to promuję otaczający mnie świat. Może dzięki temu ktoś co ma gorzej, będzie wiedział gdzie jest lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.